Արոնյանը «Գրան Պրի» մրցաշարի վերջին տուրում պարտություն կրեց
Շարժայում ավարտվել է ՖԻԴԵ-ի «Գրան Պրի» մրցաշարի առաջին փուլը (18 մասնակից, շվեյցարական մրցակարգ, 9 տուր):  Գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը նախորդ ութ պարտիաները ոչ-ոքիով ավարտելուց հետո եզրափակիչ տուրում սև խաղաքարերով պարտվել է Չինաստանի ներկայացուցիչ Դին Լիժենին և 4 միավորով պայքարն ավարտել է 13-րդ հորիզոնականում, հաղորդում է Armnoc.am:
Ամփոփիչ մրցաշարային աղյուսակ. 1-3. Ալեքսանդր Գրիշչուկ, Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավ, Շախրիյար Մամեդյարով՝ 5.5 ական միավոր (հաջորդականությունը որոշվել է միմյանց միջև խաղացված պարտիաների արդյունքով), 4-8. Դին Լիժեն, Մայքլ Ադամս, Դմիտրի Յակովենկո, Հիկարու Նակամուրա, Յան Նեպոմնյաշչի՝ 5-ական, 9-12. Ռիչարդ Ռապպորտ, Պավել Էլյանով, Լի Չաո, Ֆրանցիսկո Վալյեխո Պոնս՝ 4.5-ական, 13-14. Լևոն Արոնյան, Հոու Յիֆան՝ 4-ական, 15-17. Սալեմ Սալեհ, Ջոն Լյուդվիգ Համմեր, Եվգենի Տոմաշևսկի՝ 3.5-ական, 18. Ալեքսանդր Ռյազանցև՝ 3:

Гран-при ФИДЕ: Левон Аронян проиграл
В Шардже завершился первый этап Гран-при ФИДЕ 2017 года (18 участников, швейцарская система, 9 туров). Гроссмейстер Левон Аронян в заключительном туре уступил китайскому гроссмейстеру Дин Лижэню, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Итоговое положение участников: 1-3. Александр Грищук, Вашье-Лаграв, Мамедьяров – по 5,5 (по результатам встреч между собой); 4-8. Дин Лижэнь, Адамс, Яковенко, Накамура, Непомнящий – по 5; 9-12. Раппорт, Эльянов, Ли Чао, Вальехо – по 4,5; 13-14. Аронян, Хоу Ифань – по 4; 15-17 Салем, Хаммер, Томашевский – по 3,5; 18. Рязанцев – 3.