Հենրիխ Մխիթարյան. չեմ կարող հավաքականին միշտ տանել իմ հետևից
«Առաջին խաղակեսում վատ հանդես չեկանք, լավ էր, ուղղակի մեր գոլային պահերը չօգտագործեցինք: Երկրորդ կեսում հակառակը ստացվեց՝ մինչև գոլերը փոքր-ինչ  պասիվ էինք, բայց հետո ստացվեց գոլ խփել, որն ամենակարևորն էր, իսկ հետո  խաղի թելը մեր ձեռքում էր և կարողացանք այն ավարտին հասցնել»,-լրագրողների հետո զրույցում ասել է Հայաստանի հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը՝  անդրադառնալով Ղազախստանի հավաքականի հետ խաղին:
Ինչպես փոխանցում է Panorama.am-ը, Մխիթարյանը նշել է, որ միշտ հաճելի է տեսնել լեփ-լեցուն մարզադաշտ. «Մենք խաղում ենք նրանց համար, հաղթում ենք նրանց համար և ցանկություն ունենք, որ էլ ավելի շատ մարդ գա մարզադաշտ»:
Հարցին, թե կարող է ասել, որ արդեն լավ մարզավիճակում է, Հենրիխ Մխիթարյանը նշել է, որ երբեք իր մարզավիճակին ու խաղին գնահատական չի տալիս, քանի որ կարծում է՝ ֆուտբոլասերները  պետք է գնահատեն. «Ես փորձում եմ անել հնարավոր ամեն բան հավաքականին օգնելու համար, լինում են դեպքեր՝ ստացվում են, լինում են դեպքեր՝ չեն ստացվում: Ամեն դեպքում չեմ կարող ես ինքս միշտ տանել հավաքականին իմ հետևից, տղաները պետք է կարողանան պատասխանատվություն վերցնել և կարողանան փոխարինել ինձ»:
Մարտի 26-ին Հայաստանի հավաքականը Երևանում աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում հանդիպում է անցկացրել Ղազախստանի հավաքականի հետ՝ հաղթելով 2:0 հաշվով:

Генрих Мхитарян: "Я не могу всегда вести команду за собой"
Команда неплохо сыграла в первом тайме, но не использовала голевые моменты. Во втором тайме получилась обратная картина, но потом удалось забить гол, что было самым важным, прокомментировал игру сборной Армении в матче против команды Казахстана армянский полузащитник Генрих Мхитарян.
Как передает Panorama.am, капитан национальной сборной Генрих Мхитарян отметил, что всегда приятно видеть заполненные трибуны стадиона. "Мы играем для болельщиков, побеждаем для них и желаем, чтобы на стадионах было больше людей", – сказал футболист.
В ответ на вопрос касательно своей спортивной формы, Генрих Мхитарян отметил, что он никогда не комментирует собственную игру, такую оценку должны представить болельщики.
"Я пытаюсь сделать все возможное, чтобы помочь команде. Бывают случаи, когда получается, бывают случаи, когда не удается. В любом случае, я не могу всегда вести команду за собой, ребята должны брать на себя ответственность и заменять меня", – сказал Мхитарян.
Национальная сборная Армении по футболу 26 марта на стадионе "Республиканский" им. Вазгена Саргсяна провела отборочный матч чемпионата мира со сборной Казахстана, одержав победу со счетом 2:0.