Էլինա Դանիելյանը հաղթեց վրացի Նինո Բացիաշվիլուն
Ապրիլի 20-ին Ռիգայում խաղացվեց շախմատի Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնության իներորդ տուրը (144 մասնակից, 11 տուր):
Էլինա Դանիելյանը սպիտակներով հաղթեց վրացի Նինո Բացիաշվիլուն և այժմ 6.5 միավորով զբաղեցնում է մրցաշարային աղյուսակի 6-րդ հորիզոնականը, հայտնում է ՀԱՕԿ մամուլի ծառայությունը:
Լիլիթ Մկրտչյանը սևերով պարտության մատնեց Ուկրաինան ներկայացնող Եվգենիա Դոլուխանովային և 5.5 միավորով բարձրացավ 42-րդ հորիզոնական, Լիլիթ Գալոյանը սևերով ոչ-ոքի խաղաց գերմանուհի Սառա Հոլտի հետ (5 միավոր, 65-րդ տեղ), իսկ Մարիա Գևորգյանը սպիտակներով զիջեց Ֆրանսիան ներկայացնող Ալմիրա Սկրիպչենկոյին (4.5 միավոր, 74-րդ տեղ):
Առաջնության արդյունքներով 14 լավագույն շախմատիստուհիները կանանց աշխարհի անհատական առաջնության ուղեգրեր կստանան:

Элина Даниелян победила грузинку Нино Бациашвили
На личном чемпионате Европы по шахматам среди женщин (144 участницы, 11 туров) 20 апреля в Риге был сыгран девятый тур.
Элина Даниелян белыми победила грузинку Нино Бациашвили и теперь с 6,5 очками занимает 6-е место в турнирной таблице, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Лилит Мкртчян черными обыграла представляющую Украину Евгению Долуханову и с 5,5 очками поднялась на 42-е место, Лилит Галоян черными сыграла вничью с немкой Сарой Холт (5 очков, 65-е место), Мария Геворгян белыми уступила Альмире Скрипченко из Франции (4,5 очка, 74-е место).