Շախմատի թիմային ԵԱ. Կանանց հավաքականը հաղթեց Հունգարիային
Շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության 6-րդ տուրում Հայաստանի կանանց հավաքականը 3:1 հաշվով հաղթեց Հունգարիայի թիմին, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:
Առաջին և երրորդ խաղատախտակների առջև հաղթական միավորներ վաստակեցին Էլինա Դանիելյանը և Մարիա Կուրսովան: Լիլիթ Մկրտչյանը և Մարիա Գևորգյանը ոչ-ոքի խաղացին:
Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության 6-րդ տուրում 1.5:2.5 հաշվով զիջեց Ադրբեջանի հավաքականին:
Թիմերի առաջատարների պարտիայում Լևոն Արոնյանը հաղթեց Շահրիյար Մամեդյարովին: Գաբրիել Սարգսյանը ոչ-ոքի խաղաց, իսկ Սերգեյ Մովսեսյանն ու Հրանտ Մելքումյանը պարտություն կրեցին:

Командный ЧЕ: женская сборная Армении победила Венгрию
В 6-м туре командного чемпионата Европы по шахматам женская сборная Армении победил команду Венгрии со счетом 3:1, сообщает пресс-служба НОК Армении.
На первой и третьей досках победные очки принесли Элина Даниелян и Мария Курсова. Вничью сыграли Лилит Мкртчян и Мария Геворгян.
Мужская сборная Армении в 6-м туре командного чемпионата Европы по шахматам уступила сборной Азербайджана – 1,5:2,5.
В партии лидеров команд Левон Аронян победил Шахрияра Мамедъярова. Габриел Саргсян сыграл вничью, а Сергей Мовсесян и Грант Мелкумян потерпели поражения.