Մխիթարյանը հնարավոր է՝ լքի «Մանչեսթեր Յունայթեդի»-ը
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ասել է, որ Հենրիխ Մխիթայանին կթույլատրվի լքել ՄՅՈւ-ն հունվարին: Այս մասին գրում է The People's Person պարբերականը, փոխանցում է Panarmenian-ը:
«Ամեն ֆուտբոլիստ իր գինն ունի: Իսկ ես՝ որպես ղեկավար, հասկանում եմ դա»,- ասել է պորտուգալացի մարզիչը:
Նա ասել է, որ տրանսֆերային պատուհանը նաև այն ակումբների համար է, որոնք հետաքրքրված են ՄՅՈւ-ի խաղացողներով:
Մոուրինյոն ասել է, որ հայ ֆուտբոլիստ Մխիթարյանը հնարավոր է՝ դաշտ դուրս գա «Սթոքի» հետ խաղում: «Նա մեր լավագույն խաղացողներից է»,- ասել է մարզիչը Մխիթարյանի մասին:

Моуринью не исключил продажу Мхитаряна
Главный тренер "Манчестер Юнайтед" Жозе Моуринью отказался исключать продажу полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна, передает Panarmenian.
По словам тренера, у каждого игрока есть цена, за которую его можно продать, пишет The Peoples Person.
"Не так уж важно, как он играет и каков его статус. У каждого игрока есть своя цена. Я не из тех тренеров, кто говорит о неприкасаемых или тех футболистах, которых нельзя продавать. Думаю, у каждого есть цена, за которую его можно продать" ,- сказал Моуринью.
При этом тренер добавил, что Мхитарян может быть включен в стартовый состав в матче против "Сток Сити" 15 января.