Խիստ կարևոր է Շահումյանի շրջանի դերը Արցախի ջրային անվտագության ապահովման հարցում. Բակո Սահակյան
Նախագահը նշել է, որ այդ հարցերը մշտապես լինելու են պետության ուշադրության կենտրոնում, ևթերությունների ծագման դեպքում կձեռնարկվեն բոլոր միջոցները դրանք շտկելու ուղղությամբ:
Ռուստամ Բադասյանն ընդունել է Միացյալ Թագավորության դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին
ՄԹ դեսպանության ժամանակավոր հավատարմատարը համագործակցության շարունակականության հանձնառությունն է հայտնել՝ ուղղված Հայաստանի Կառավարության հավակնոտ ծրագրերի իրականացմանը:
Թուրքիայի քաղաքացին հայերի դեմ ռասիստական գրությունն օգտագործել է Գերմանիայում ապաստան ստանալու համար
Աքքայան խնդրել է Թուրքիայում ապրող իր ազգականին այդպիսի բովանդակությամբ գրություն թողնել իրենց դռան վրա, որպեսզի ինքը Գերմանիայում կարողանա ապաստան ստանալ։
Կատալոնիայի ղեկավարը հայտարարել Է, որ տարածաշրջանում կանցկացվեն արտահերթ ընտրություններ
Տոռան այսպիսի որոշում է կայացրել այն բանից հետո, երբ ինքնավարության խորհրդարանը համաձայնել է Իսպանիայի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կարգադրությամբ նրան զրկել պատգամավորական մանդատից Կատալոնիայի պալատում:
Թուրքիայի ԱԳՆ-ն կոչ է արել ԱՄՆ-ին՝ ազատ չարձակել Համբիկ Սասունյանին
Թուրքիայի արտգործնախարարությունը ԱՄՆ-ից պահանջել է ազատ չարձակել լիբանանահայ Համբիկ Սասունյանին, ով ցմահ ազատազրկման էր դատապարտվել Լոս Անջելեսում Թուրքիայի գլխավոր հյուպատոսին սպանելու մեղադրանքով։
Սարատովում ավտովթարից տուժած հայերի ճակատագիրը ՀՀ դեսպանության ուշադրության ներքո է
«Nissan» մակնիշի մեքենայի վարորդը (ՀՀ քաղաքացի, ծնված՝ 1967թ․) և մյուս ուղևորը (ՀՀ քաղաքացի, ծնված՝ 1996թ․) տարբեր աստիճանի վնասվածքներով տեղափոխվել են Կրասնոարմեյսկի քաղաքային հիվանդանոց։
ԵԱՏՄ կառավարությունների ղեկավարները կդիտարկեն ապրանքների անմաքսատուրք ներկրման շեմի նվազեցման հարցը
«2019 թվականին շեմը 1000-ից 500 եվրոյի նվազեցնելուց հետո մաքսավճարներն ավելացել են, քանի որ ավելացել է «վճարովի» ծանրոցների քանակը՝ 2018-ի 56,8 հազարից մինչև 234,1 հազար 2019-ին, այսինքն՝ հինգ անգամ։ Վճարումները հասել են 895,6 մլն ռուբլու։...
Սերժ Սարգսյանին և մյուսներին առնչվող գործն ուղարկվել է դատարան
Դատախազությունը հաստատել է Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, գյուղատնտեսության նախկին նախարար Սերգո Կարապետյանի, «Ֆլեշ» ընկերության սեփականատեր Բարսեղ Բեգլարյանի, գյուղատնտեսության նախկին փոխնախարար Սամվել...
Ryanair-ի Միլան-Երևան չվերթի մի քանի տասնյակ ուղևորներ մնացել են Միլանի օդանավակայանում
«Ըստ Միլանի օդակայանում գտնվող Passenger.am-ի ներկայացուցչի և ուղևորների, հունվարի 28-ին Ryanair-ի Միլան-Երևան FR4456 չվերթի մի քանի տասնյակ ուղևորների մերժվել է ինքնաթիռ նստեցման/գրանցման հարցում։ Ինչպես հստակեցրեց մեր ներկայացուցիչը,...
Արցախում վիրավորված զինծառայողի դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ինքնասպանության հասցնելու հոդվածով
Հունվարի 28-ին՝ ժամը 02:55-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասում պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Նվեր Արմանի Ավետիսյանի կրծքավանդակի շրջանում հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային...

Согласно принятому порядку, по итогам встречи будет обнародован пресс-релиз.
В обращении МИД Турции в Twitter утверждается, что освобождение Сасуняна может стать плохим прецедентом для лиц, "осуществляющих насилие против должностных лиц".
Бако Саакян вновь отметил важную роль Шаумянского района в вопросе обеспечения водной безопасности родины и подчеркнул, что в ходе осуществления разных проектов должны неукоснительно соблюдаться природоохранные нормы....
Он добавил, что тот факт, что армия назначена ответственной за строящийся специализированный госпиталь для заразившихся коронавирусом, означает высокое доверие партии и народа.
Дэвид Моран выразил готовность продолжать сотрудничество, направленное на реализацию амбициозных программ правительства Армении.
Палата представителей намерена на этой неделе проголосовать по двум возможным законопроектам.
Федерация футбола Армении также подвела итоги голосования в номинации "Лучший футболист года".
Решение Торры последовало после того, как парламент автономии согласился лишить его депутатского мандата в каталонской палате по распоряжению Центральной избирательной комиссии Испании.
Набрав 119 баллов, лучшим наставником 2019 года признан главный тренер ФК "Арарат-Армения" (Ереван) Вардан Минасян, который удостаивается подобного признания уже в пятый раз.
Ночью 31-го января температура воздуха повысится на 4-5 градусов, днем 1-го февраля понизится на столько же.
Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на обеспечение всестороннего, полного и объективного расследования.
В Женеве стартовала встреча Министров иностранных дел Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова при посредничестве и участии сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
Сержу Саргсяну 4 декабря было предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 38-179(“Соучастие в присвоении или растрате в особо крупных размерах”) УК Армении.
Утверждается, что благодаря этому действию пользователи смогут управлять информацией, предоставляемой для анализа, то есть очищать историю и т. д.
"В 2019 году, после снижения порога с €1000 до €500, таможенные платежи выросли, поскольку увеличилось количество "платных" посылок: с 56,8 тыс. в 2018 году до 234,1 тыс. в 2019 году, то есть в пять раз. Платежи достигли 895,6 млн рублей. Это...
Проливные дожди, которые привели к разливу рек и сходу оползней, начались в регионе в середине января. "К сожалению, погиб один человек. И все еще есть люди, пропавшие без вести", - сказал Пиньера.
По его словам, у пятидесяти военных диагностированы черепно-мозговые травмы. Генерал-полковник подчеркнул, что число пострадавших может возрасти.
При этом, по сообщению арабских СМИ, Аббас предупредил, что готов обсуждать с Израилем тему ближневосточного урегулирования только при условии посредничества ближневосточного "квартета" (Россия, США, ООН, ЕС), а не одних...
В Женеве министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым (Россия), Стефаном Висконти (Франция), Эндрю Шофером (США) и личным представителем действующего...
Среди размещенных материалов — запись с благотворительного концерта в Санкт-Петербурге в 2010 году, на которой на тот момент премьер-министр Владимир Путин исполняет песню "Blueberry Hill".
Издание отмечает, что одну из главных наград кинопремии BAFTA Энди Серкису вручат на ежегодной церемонии вручения 2 февраля.