Ապրիլի 24-ին Լոս Անջելեսում կանցկացվի Արդարության երթ
Ապրիլի 24-ին Լոս Անջելեսում գործող Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի հանձնախումբը կանցկացնի Արդարության երթ, որն էլ կլինի այդ օրվա միակ միջոցառումը՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակին: Այս մասին հայտնում է asbarez.com-ը: Ինչպես կազմակերպիչներն են նշում, երթի մասնակիցներն առավոտյան ժամը 10:00-ին հավաքվելու են լոսանջելեսյան Փոքր Արմենիա շրջանում և շուրջ 10 կմ քայլելու են դեպի Թուրքիայի հյուպատոսություն՝ ի նշան Թուրքիայի ժխտողական քաղաքականության դեմ բողոքի:
Կազմակերպիչների խոսքով այս համահայկական երթը կմիավորի Սփյուռքի ներկայացուցիչներին արդարության համար իրենց պայքարում՝ ցույց տալով հայ ժողովրդի հավաքական ուժն ու ոգին:
Հանձնախումբը սոցիալական ցանցերում արշավ է սկսել՝  կոչ անելով մարդկանց կարճ տեսագրություններ նկարահանել այն մասին, որ մասնակցելու են ապրիլի 24-ի Արդարության երթին, և դրանք տեղադրել համացանցում:

Марш за справедливость в Лос-Анджелесе 24 апреля
Комитет столетия Геноцида армян в Лос-Анджелесе проведет Марш за справедливость в сотую годовщину армянской трагедии 24 апреля, передает news.am.
Этот всеармянский Марш объединит армянскую общину в ее стремлении к справедливости, демонстрируя при этом коллективную силу и дух.
Участники соберутся утром в лос-анджелесском районе Маленькая Армения и пройдут шествием около 10 км к консульству Турции в знак протеста против продолжающегося отрицания Геноцида армян турецким правительством.
Комитет начал кампанию в социальных сетях, призывая людей снимать короткие видеозаписи о том, что они будут участвовать в Марше за справедливость 24 апреля, и поставить их на своих страницах.