Ապրիլի 24-ին Լոս Անջելեսում կանցկացվի Արդարության երթ
Ապրիլի 24-ին Լոս Անջելեսում գործող Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի հանձնախումբը կանցկացնի Արդարության երթ, որն էլ կլինի այդ օրվա միակ միջոցառումը՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակին: Այս մասին հայտնում է asbarez.com-ը: Ինչպես կազմակերպիչներն են նշում, երթի մասնակիցներն առավոտյան ժամը 10:00-ին հավաքվելու են լոսանջելեսյան Փոքր Արմենիա շրջանում և շուրջ 10 կմ քայլելու են դեպի Թուրքիայի հյուպատոսություն՝ ի նշան Թուրքիայի ժխտողական քաղաքականության դեմ բողոքի:
Կազմակերպիչների խոսքով այս համահայկական երթը կմիավորի Սփյուռքի ներկայացուցիչներին արդարության համար իրենց պայքարում՝ ցույց տալով հայ ժողովրդի հավաքական ուժն ու ոգին:
Հանձնախումբը սոցիալական ցանցերում արշավ է սկսել՝  կոչ անելով մարդկանց կարճ տեսագրություններ նկարահանել այն մասին, որ մասնակցելու են ապրիլի 24-ի Արդարության երթին, և դրանք տեղադրել համացանցում:

March For Justice to Be Held on April 24 in Los Angeles
On April 24 the Los Angeles-based Armenian Genocide Centennial Committee of the Western United States will organize a March For Justice to commemorate the 100th anniversary of the Armenian Genocide. As asbarez.com reports, this will be the only commemorative event taking place on April 24. Participants will gather at 10 a.m. in Little Armenia and will march in solidarity for 6 miles to the Turkish Consulate showing a sign of protest to the Turkish government’s continued denial of the Armenian Genocide. According to the organizers, this Pan-Armenian March will unite the Armenian community in its quest for justice and demonstrate their collective strength and spirit.
The Committee has also started a social media campaign, asking people to publish a small video with the hashtag #MarchForJustice and #ArmenianGenocide, which will say that they will participate in the March For Justice.