Lufthansa-ն ավիավթարի զոհերի ընտանիքներին կտրամադրի մինչև 50 հազար եվրո
Գերմանական Lufthansa ավիաընկերությունը Airbus 320-ի ավիավթարի արդյունքում զոհված յուրաքանչյուր ուղևորի ընտանիքներին կվճարի 50-հազարական եվրո:
Այս մասին հայտնում է Tagesspiegel-ը:
«Lufthansa-ն առաջարկել է վճարել մինչև 50 հազար եվրո»,- հայտարարել են ընկերության ներկայացուցիչները:
Lufthansa ավիաընկերության դուստր ընկերության` Germanwings-ի Airbus A320-ը, որն ուղևորվում էր Բարսելոնայից Դյուսելդորֆ, երեքշաբթի կործանվել է Ֆրանսիայի հարավ-արևելյան շրջանում` Ալպերի դժվարամատչելի հատվածում: Ավիավթարի արդյունքում զոհվել է առնվազն 150 ուղևոր:
Հետաքննության արդյունքում ստացված հանցանշանները վկայում են, որ կործանված ինքնաթիռի երկրորդ ուղևորը` Անդրեաս Լուբիտցը, ավիաընկերությունից թաքցրել է իր առողջական խնդիրները: Ավելի ուշ Մարսելի դատախազությունը հայտարարել է, որ երկրորդ օդաչուն մեղադրվում է օդանավի կանխամտածված կործանման մեջ:

Lufthansa выплатит семьям жертв катастрофы по 50 тысяч евро
Немецкая авиакомпания Lufthansa может выплатить до 50 тысяч евро за каждого пассажира, погибшего в авиакатастрофе Airbus A320 на юге Франции, в качестве немедленной финансовой помощи семьям жертв крушения. Об этом сообщает Tagesspiegel.
"Lufthansa предложила выплатить до 50 тысяч евро", заявили представители компании.
Airbus A320 бюджетной авиакомпании Germanwings, дочерней компании Lufthansa, следовавший из Барселоны в Дюссельдорф, во вторник днем разбился в труднодоступном районе Альп на юго-востоке Франции. В катастрофе погибли 150 человек.
Полученные следствием улики свидетельствуют, что второй пилот разбившегося лайнера Андреас Лубитц скрывал от авиакомпании Germanwings свои проблемы со здоровьем. Прокуратура Марселя в четверг заявила, что второй пилот подозревается в умышленном уничтожении воздушного судна.