«Ազգային վերածնունդ» կուսակցություն. Քվեարկության արդյունքներն անկանխատեսելի են
ԼՂՀ-ում 20:00-ին ավարտվեց քվեարկությունը: Քվեարկության ողջ գործընթացն «Ազգային վերածնունդ» կուսակցության կողմից գնահատվում է նորմալ: Ըստ կուսակցության կենտրոնական շտաբի պետ Տիգրան Գրիգորյանի՝ քաղաքացիների մասնակցության ցուցանիշն այս ընտրություններում համեմատաբար ավելի բարձր է:
Ինչ վերաբերում է ընտրախախտումներին, զրուցակիցի խոսքով որևէ լուրջ միջադեպեր չեն գրանցվել: «Քվեարկության ընթացքում եղել են միայն մանր խնդիրներ, սակայն լուրջ խախտումների վերբերյալ հաղորդագրություններ դեռևս չենք ստացել: Այժմ սպասում ենք քվեների հաշվարկին»,- նշեց Տիգրան Գրիգորյանը:
Հարցին, թե ինչ ակնկալիքներ ունի «Ազգային վերածնունդ» կուսակցություննընտրությունների արդյունքների հետ կապված, կենտրոնական շտաբի պետը նշեց, որ արդյունքներն անկանխատեսել են՝ հաշվի առնելով լուրջ մրցակցությունը:

National Renaissance Party: Results of the Elections are Unpredictable
At 8:15 p.m. The National Renaissance party assessed the whole process of the elections as normal. In the talk with "Armedia" IAA, the head of the central headquarter of the party Tigran Grigoryan said that the percentage of the participation in these elections is comparatively higher.
As for the violations, according to Grigoryan, no serious incidents have been recorded. "There have been several small problems, but no serious violations have been recorded yet. We are waiting for the vote counting," – Grigoryan mentioned.
In Armedia's question, what the expectations of the National Renaissance are from the results of the elections, the head of the central headquarter said that the results are unpredictable taking into consideration the serious competition.