Սկանդալային Դոնալդ Թրամփը՝ որպես անկախ թեկնածու՞
ԱՄՆ նախագահի թեկնածու, խոշոր գործարար և միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփի շուրջ նորանոր սկանդալներ են բռնկվում:
Բանն այն է, որ Թրամփն օրերս վիրավորական  խոսքեր էր հնչեցրել ամերիկյան Fox News-ով հեռարձակվող դեբատների համակարգող Մեգին Քելլինի հասցեին, ով Թրամփին հարցրել էր, թե ինչու՞ ընտրողներն իրենց ձայնը պետք է տան մի մարդու, ով կանանց անվանում է «ճարպոտ խոզեր, շներ, փնթիներ և զզվելի կենդանիներ»: Լրագրողուհուն ուղղված պատասխան վիրավորանքներից հետո Թրամփի կուսակցական ընկերները պահանջել են ներողություն խնդրել իր արտահայտությունների համար, իսկ հեղինակավոր ֆորումը չեղյալ է հայտարարել նրա ելույթը:
Այնուհանդերձ, իր վարկանիշով Դոնալդ Թրամփն ընթանում է հանրապետական 16 հավակնորդների առջևից և, ըստ վերջին պաշտոնական տվյալների, ստանալով հարցվածների 24 տոկոսի աջակցությունը:  Սակայն, հարկ է նշել, որ հանրածանոթ անունն ու չափից դուրս անմիջականությունն ամենևին էլ չեն երաշխավորում, որ հենց Թրամփը կդառնա Հանրապետական կուսակցության կողմից առաջադրված նախագահի թեկնածու:
Թրամփի և համակուսակցականների միջև հարաբերությունները կտրուկ վատացել են: Մասնավորապես Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Ջեբ Բուշն իր մրցակցին իսկական ծաղրածու և խեղկատակ է անվանել: Բանն այն է, որ բացի վերոնշյալ սկանդալներից, Թրամփը Բուշին մեղադրել էր ներգաղթյալների նկատմամբ ավելի մեղմ քաղաքականություն վարելու կողմնակից լինելու մեջ, քանի որ Ջեբի կինը մեքսիկուհի է:  Ընդ որում, Բուշն ինքը հիանալի խոսում է իսպաներեն, աջակցում է միգրացիոն բարեփոխումներին, հայտնում է The Washington Post-ը:
Նշենք, որ Բուշերի հանրահայտ ընտանիքի ներկայացուցիչ Ջեբ Բուշը հանրապետականների կազմում Դոնալդ Թրամփի գլխավոր մրցակիցն է համարվում, սակայն այժմ լուրեր են պտտվում այն մասին, որ Հանրապետական կուսակցությունն այս բոլոր սկանդալներից հետո թույլ չի տա Թրամփին ներկայացնել այդ կուսակցությունն առաջիկա ընտրություններին:
Իսկ ինքը՝ Թրամփը, շրջանառվող այդ լուրերին ի պատասխան նշել է, որ նման պարագայում միայնակ կգնա ընտրությունների` որպես անկախ թեկնածու, հաղորդում է The New York Times-ը:
Ամեն դեպքում, անկախ այն բանից՝ արդյո՞ք Դոնալդ Թրամփը ԱՄՆ հերթական նախագահական ընտրություններին հանդես կգա որպես հանրապետականների ներկայացուցիչ, ինչպես և ի սկզբանե վճռված էր, թե՞ որպես անկախ թեկնածու, փաստն այն է, որ նա ստիպված կլինի հզորագույն մրցակցի հետ պայքարել՝ ի դեմս ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար, դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնի, ում հաղթանակի հնարավորությունն այժմ չափազանց բարձր է գնահատվում թե՛ ԱՄՆ-ում, թե՛ դրա սահմաններից դուրս՝ քաղաքական և հասարակական ամենատարբեր շրջանակների կողմից:

Scandalous Donald Trump as an independent candidate?
New scandals are arising around the republican presidential candidate, billionaire and businessman Donald Trump.
Recently Trump has made offensive remarks  towards the debates coordinator Magyn Kelly during the broadcast by Fox News, as Trump was asked why female voters should give their vote to a man who named them "fat pigs, dogs and nasty animals". After the insults in response to the question of the young journalist, Republican Party demanded Trump to apologize for his statements and canceled his speech at one of the prestigious political forums.
However, Donald Trump's reputation is so high according to the latest official polls, that he runs ahead of the 16 other candidates, having the support from 24 percent of respondents. It should be noted that the popular name and excessive spontaneity does not guarantee at all that Trump will be the Republican Party's presidential candidate.
The matter is that the relations between Trump and his fellow party-members have dramatically worsened. The Republican presidential candidate Jeb Bush even called his opponent a clown and a buffoon. In addition to the above-mentioned  scandals, Trump had accused Bush for carrying out policy in favor of the immigrants, as Jeb’s wife is a Mexican. Meanwhile, Bush himself speaks Spanish perfectly and really does support immigration reforms, according to The Washington Post.
Note that the popular Republican Jeb Bush from the famous Bush family is considered the main rival of Donald Trump, but now there are rumors that the Republican Party after all these scandals will not allow Trump to represent the party in the upcoming elections.
Though Trump himself, in response to all the rumors that the Republican Party will not represent him, declares that he will go to the elections as an independent candidate in that case, The New York Times reports.
In any case, regardless of whether Donald Trump will be a Republican representative in US presidential elections as initially decided or an independent candidate, the fact is that he will have to fight with the most powerful opponent from the Democrats, in the face of Former US Secretary of State, Hillary Clinton, whose chances of victory are very highly valued in the United States and outside among different political and social circles.