«Իսլամական պետությունը» հարձակվել է Տրիպոլիի օդանավակայանի վրա
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման զինյալները հարձակում են իրականացրել Լիբիայի Տրիպոլի քաղաքի օդանավակայանի վրա և սպանել են անվտանգության ծառայության 3 աշխատակիցների. տեղեկացնում է gazeta.ru-ն:
Զինյալները հարձակվել են բանտի վրա, որը տեղակայված է ավիաբազայում և փորձել են ազատ արձակել ձերբակալված ահաբեկիչներին:
«Նախ պայթյուն է որոտացել, ինչից հետո նրանք հարձակվել են զենքերով»,-ասել է անվտանգության ծառայության աշխատակիցներից մեկը՝ հավելելով, որ մարտի ընթացքում մահացել են հարձակվողներից առնվազն 8-ը:
Այդ ռազմական օդանավակայանը օգտագործվում է քաղաքացիների փոխադրումների համար, քանի որ Տրիպոլիի խոշորագույն օդանավակայանը վնասվել է մարտերի ընթացքում:

"Исламское государство" атаковало аэропорт Триполи
Боевики террористической группировки "Исламское государство" напали на аэропорт ливийского города Триполи и убили трех сотрудников службы безопасности. Об этом сообщаетgazeta.ru.
Вооруженные боевики совершили нападение на тюрьму, которая располагается на авиабазе Митига, и попытались освободить задержанных террористов.
"Сначала был взрыв, а затем они напали с оружием", - рассказал один из сотрудников службы безопасности, добавив, что в бою погибли по крайней мере восемь нападавших.
Военный аэродром Митига используется для гражданских перевозок, поскольку крупнейший аэропорт Триполи серьезно поврежден в боях с боевиками.