Սաուդյան Արաբիան Սիրիայի ընդդիմությանը զենք կտրամադրի
Ի պատասխան Սիրիայում Ռուսաստանի ավիահարվածների, Սաուդյան Արաբիան նախատեսում է մեծացնել Բաշար Ասադի տապալմանը ձգտող Սիրիայի զինված ընդդիմության 3 խմբերին զենքի մատակարարումները, հաղորդում է BBC-ն:
Բարձրաստիճան սաուդյան պաշտոնյայի խոսքերով, ով չի ցանկացել բարձրաձայնել իր անունը, չափավոր ընդդիմության զինված խմբավորումները կստանան նոր, ժամանակակից զենք, ներառյալ հակատանկային սարքավորումները:
Աջակցություն կստանան մասնավորապես չափավոր ընդդիմություն համարվող «Ջեյշ էլ-Ֆաթհ», «Սիրիայի ազատ բանակ» և «Հարավային ճակատ» խմբավորումները:

Саудовская Аравия поддержит оружием сирийскую оппозицию
По словам высокопоставленного саудовского чиновника, пожелавшего остаться анонимным, вооруженные группы умеренной оппозиции получат новое, современное оружие, включая противотанковые установки, передает BBC.
Поддержку получат считающиеся умеренными оппозиционные группы "Джейш аль-Фатх", "Свободная сирийская армия", и "Южный фронт", рассказал чиновник, подчеркнув, что радикальные группировки "Джабхат ан-Нусра" и "Исламское государство" поддержки не получат.
По словам источника, вполне возможно, что "умеренная оппозиция" в Сирии получит и ракеты "земля-воздух".