Բուլղարիայի սահմաններն այսուհետ կպաշտպանեն երկրի ռազմական ուժերը
Փետրվարի 25-ին Բուլղարիայի խորհրդարանը շարունակվող միգրացիոն ճգնաժամի համատեքստում հաստատել է երկրի ռազմական ուժերի ներկայության կարևորությունը սահմանները պաշտպանելու գործում :
Օրենսդրական փոփոխությունն անցել է միաձայն բոլոր 137 օրենսդիրների կողմից,  հաղորդում է Sputnik News-ը ՝ հղում կատարելով Sofia Globe լրատվական կայքին:
Սպասվում է, որ Բուլղարիայի կառավարությունը շուտով հանձնարարականներ կտա ռազմական ուժերին և  կորոշի, թե որքան գումար պետք է հատկացվի վերջիններիս մասնակցությունը սահմանամերձ գոտիները  վերահսկելու գործում ապահովելու համար:
Ինչ վերաբերում է  պաշտպանության նախարարությանն, ապա ակնկալվում է, որ վերջինս կսահմանի, թե ուժի կիրառման ինչ ձևեր են թույլատրվելու սահամններում գործողություններ իրականացնելիս:

Bulgaria Approved Military Deployment in Protection of Country’s Borders
On Thursday the Bulgarian parliament approved the country’s military deployment for protecting the country's borders during the ongoing migrant crisis.
The legislative amendment was approved unanimously by all 137 lawmakers present, Sputnik News reports, referring to the Sofia Globe news website.
It is expected that the Bulgarian Cabinet will soon give tasks to the military and decide the amount of money for supporting their participation in border controls.
As to the Defense Ministry, it is expected to decide the rules for the use of force in conducting these tasks.