Ապրիլի 24-ը Նյու Յորքում հայտատարվել է Հայոց ցեղասպանության հիշատակման օր
Նյու Յորքի նահանգապետ Էնդրյու Մ. Կումոն 2016թ. ապրիլի 24-ը հայտարարել է Հայոց ցեղասպանության հիշատակման օր: Այս մասին նշված է Նյու յորքի կառավարության կայքում:
Նահանգապետ Կումոն նշել է, որ հարգանքի տուրք է մատուցում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, ինչպես նաև Ցեղասպանություն վերապրած այն հայերին, ովքեր կոտորածից հետո հաստատվեցին և շարունակեցին իրենց սերունդը Նյու Յորք նահանգում:
Նյու Յորքի բնակիչները միանում են այնտեղի հայկական համայնքին՝ տեղի ունեցած դեպքերն ու քաղած դասերը հիշեցնելու համար:
«Այսօր ԱՄՆ-ում հայկական համայնքի արած ներդրումները վկայում են իրենց հոգու և քաջության մասին»,- ասել է Կումոն:

April 24 as Remembrance Day of Armenian Genocide in New York
Governor Andrew Cuomo has proclaimed April 24, 2016, as Armenian Genocide Remembrance Day in the US State of New York, reported the New York State Senate website.
Governor Cuomo noted that he pays tribute to the Armenian Genocide victims as well as to the genocide survivors who settled and continued their generations in the State of New York.
The residents of New York join the local Armenian community to remind the events of the past and the lessons learned.
Cuomo said that today, the contribution by the Armenian community in the US speaks about their spirit and courage.