Մեկնարկել է «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» գլոբալ ֆորումը
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզա-համերգային համալիրում մեկնարկել է «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» գլոբալ ֆորումը, որին մասնակցում են իրավունքի ոլորտում միջազգային փորձագետներ, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ կառավարության անդամներ, ՀՀ-ում այլ երկրների դեպանների, դիվանագետների և այլն։
Համաժողովին ողջույնի խոսքով հանդես է եկել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ ընդգծելով մարդկության դեմ հանցագործությունների անթույլատրելիությունը։
Ֆորումի մասնակիցների թվում է «The Washington Post»  ամերիկյան պարբերականի խմբագիր և վերլուծաբան Դեյվիդ Իգնատիուսը, հայտնի դերասան Ջորջ Քլունին, «100 LIVES» ծրագրի համահիմնադիր, Նյու-Յորքի «Քարնեգի» կորպորացիայի նախագահ,  «Aurora Prize – 2016» մրցանակաբաշխության հանձնաժողովի անդամ Վարդան Գրիգորյանը։
Ֆորումին ելույթով հանդես են գալու նաև ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը և ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը։

Global Forum "Against the Crime of Genocide" Kicked Off in Yerevan
Today, at the K. Demirjian Sport and Concert Compound Global Forum "Against the Crime of Genocide" kicked off in which international experts on law, RA NA deputies, members of the RA Government, Ambassadors accredited in Armenia and diplomats, etc. were present. The RA President Serzh Sargsyan came up with a welcoming speech stressing inadmissibility of crime such as Genocide.
Among the Forum participants are also the associate editor and columnist for The Washington Post David Ignatius, a famous actor, filmmaker and philanthropist George Clooney, a co-founder of the project "100 LIVES", president of the Carnegie Corporation of New York, a member of the Selection Committee "Aurora Prize – 2016" Vardan Grigoryan.
During the forum the speaker of the National Assembly of Armenia Galust Sahakyan and Foreign Minister Edward Nalbandian will also come up with speeches.