Քլինթոնը հավաքել է ԱՄՆ նախագահի թեկնածու առաջադրվելու համար անհրաժեշտ ձայների քանակը
ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը հավաքել է պատվիրակների անհրաժշտ թվով ձայներ՝ Դեմոկրատական կուսակցությունից նախագահի պաշտոնում որպես թեկնածու առաջադրվելու համար։ Այս մասին հայտնում է Associated Press-ը՝ հղում անելով սեփական հաշվարկներին։
AP-ի տվյալներով՝ դեմոկրատ Քլինթոնը ներկա պահին ունի 2383 պատվիրակի աջակցություն, հենց այդքան էլ անհրաժեշտ է Դեմոկրատական կուսակցության համագումարում հաջողությամբ առաջադրվելու համար։ Համազգային դեմոկրատական համագումարը տեղի կունենա Ֆիլադելֆիայում՝ հուլիսի 25-28-ը։

Клинтон набрала достаточное число голосов для выдвижения в президенты
Экс-госсекретарь Хиллари Клинтон набрала число голосов делегатов, необходимое для ее выдвижения кандидатом в президенты от Демократической партии. Об этом, как передает ТАСС, сообщает агентство Associated Press, ссылаясь на собственные подсчеты.
По данным AP, демократ заручилась на данный момент поддержкой 2 383 выборщиков - именно такое число делегатов необходимо для ее успешного выдвижения в качестве официального кандидата в президенты от партии на демократическом съезде. Это произойдет на общенациональном демократическом съезде, который состоится в Филадельфии (штат Пенсильвания) 25-28 июля.