Տասնյակ զոհեր և վիրավորներ Բաղդադի մերձակայքում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով
Առնվազն 26 մարդ մահացել է Բաղդադի մերձակայքում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով: France-Presse գործակալության տվյալներով զոհերի թիվը հասնում է 30-ի:
Ինչպես հայտնում է BBC-ն, մահապարտ ահաբեկչի կողմից իրականացված պայթյունից հետո ահաբեկիչները կրակ են արձակել շիա մահմեդականների սրբատեղիում հավաքվածների ուղղությամբ, ովքեր նշել են Ռամադան ամսվա ավարտը: Ահաբեկչության պատասխանատվությունը դեռ ոչ մի կազմակերպություն չի ստանձնել:
Վերջին օրերին Բաղդադում տեղի ունեցած խոշոր ահաբեկչություններից հետո երկրի ներքին գործերի նախարարը հայտարարել է հրաժարական տալու մասին:

Теракт в Багдаде: жертвами взрыва стали более 20 человек
По меньшей мере 26 человек погибли в результате взрыва, прогремевшего возле входа в шиитский мавзолей в северном пригороде Багдада, сообщает ВВС.
По данным агентства Ассошиэйтед Пресс, жертвами нападения стали 26 человек, еще 52 человека получили ранения. Франс Пресс сообщает о 30 погибших.
Как сообщает полиция, после взрыва, устроенного смертником, в мавзолей ворвались несколько вооруженных людей, которые начали стрелять по находившимся внутри людям.
В этот момент в мавзолее собралось много людей, отмечающих окончание священного для мусульман месяца Рамадан.