Վրաստանը շարունակելու է Ռուսաստանի նկատմամբ հավասարակշռված քաղաքականությունը
Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին հայտարարել է, որ իր երկիրը շարունակելու է Ռուսաստանի նկատմամբ պրագմատիկ ու հավասարակշիռ քաղաքականությունը, հայտնում է TASS-ը: Կվիրիկաշվիլին այս մասին հայտարարել է արտերկրում Վրաստանի դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ հանդիպման ժամանակ:
«Այս պահին Ռուսաստանի հետ հարաբերություններում հիմնական խնդիրների լուծման հարցում առաջընթաց չկա: Չնայած Ռուսաստանի մի շարք գործողություններին, որոնք անընդունելի են Վրաստանի համար՝ մենք կշարունակենք պրագմատիկ ու հավասարակշիռ քաղաքականությունը: Սրան այլընտրանք չկա», - ասել է Վրաստանի վարչապետը:
«Որպես այս քաղաքականոթւյան արդյունք՝ մեղ հաջողվել է վերականգնել և զարգացնել Ռուսաստանի հետ առևտրատնտեսական հարաբերություննեռրը, մի շարք մարդասիրական խնդիրներ լուծվել են» , -հավելել է Կվիրիկաշվիլին:

Грузия продолжит прагматичную политику с РФ
Премьер- министр Грузии Георгий Квирикашвили заявил, что "Грузия продолжит прагматичную и уравновешенную политику с РФ", передает ТАСС. Об этом он сказал в Тбилиси, выступая на открытии ежегодной встречи руководителей дипломатических представительств Грузии за рубежом.
Одновременно Квирикашвили сказал, что "на данном этапе нет какого-либо прогресса в решении главным проблем в отношениях с РФ. По его словам,"несмотря на ряд неприемлемых для Грузии действий РФ, мы продолжим прагматичную и уравновешенную политику с РФ, этому нет альтернативы".
"В результате этой политики удалось восстановить и развить торгово-экономические отношения с РФ, решаются определенные гуманитарные проблемы", - добавил премьер- министр Грузии.