Անկարան հայտարարել է ԻՊ-ից թուրք-սիրիական սահմանի ազատագրման մասին
Բոլոր ահաբեկչական կազմակերպությունները դուրս են մղվել թուրք-սիրիական սահմանից: Այս մասին  հայտարարել է Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը, փոխանցում է BBC-ն:
«Այսօր Սիրիայի հետ մեր ընդհանուր սահմանի 91-կիլոմետրանոց հատվածը՝ Աազազից մինչև Ջերաբլուս, վերահսկողության տակ է վերցվել»,- հայտարարել է Յըլդըրըմը իր հեռուստատեսային ելույթի ժամանակ:
Սահմանի նկատմամբ վերահսկողության վերադարձը նշանակում է, որ ծայրահեղական խմբավորումները, որոնց նահանջին հասել է Անկարան, չեն կարողանա զենք և ամրացում ստանալ թուրք-սիրիական սահմանով անցնող երթուղիներով:

Турция заявила об освобождении границы с Сирией от "ИГ"
Премьер-министр Турции Бинали Йылдырым заявил, что "все террористические организации" оттеснены от сирийско-турецкой границы, передает BBC.
"Сегодня наш общий с Сирией 91-километровый участок границы - от Аазаза до Джераблуса - был взят под контроль", - заявил Бинали Йылдырым в ходе своего телевизионного выступления.
Возвращение контроля над границей означает, что экстремистские группировки, отступления которых добилась Анкара, не смогут получать оружие и подкрепление по маршрутам, идущим через сирийско-турецкую границу.