ԱՄՆ նախագահի թեկնածուն չի իմացել «ինչ է Հալեպը»
Լիբերտարիանական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Գերի Ջոնսոնը MSNBC հեռուստաալիքին տված հարցազրույցի ժամանակ զավեշտալի իրավիճակում է հայտնվել:
Հեռուստաալիքի լրագրողը հետաքրքրվել է, թե քաղաքական գործիչը ինչ գործողություններ է ծրագրում Հալեպում իրավիճակի կարգավորման համար, եթե նախագահ ընտրվի: Լրագրողի հարցին թեկնածուն պատասխանել է. «Հալեպի հե՞տ, իսկ ի՞նչ է Հալեպը»։
Լրագրողը ենթադրել է, թե թեկնածուն կատակում է, սակայն Ջոնսոնը պատասխանել է,որ ինքը միանգամայն լուրջ է հարցնում: Լրագրողը պարզաբանել է, որ Հալեպը գտնվում է Սիրիայում և փախստականների հետ կապված ճգնաժամի էպիկենտրոնն է։ «Աաա, հասկացա, հասկացա»,- ասել է լիբերտարիանցին։

Кандидат на пост президента США не знает, "что такое Алеппо"
Кандидат на пост президента США, лидер Либертарианской партии Гэри Джонсон попал в курьезную ситуацию во время интервью телеканалу MSNBC, передает РИА Новости.
Журналист телеканала спросил Джонсона о его действиях по разрешению ситуации в Алеппо, если тот станет президентом США. "В Алеппо?.. И что это – Алеппо?" - спросил Джонсон.
Журналист предположил, что Джонсон настроен несерьезно. "Вы шутите?" - спросил он. Кандидат ответил: "Нет". Журналист был вынужден объяснить лидеру либертарианцев, что город "Алеппо находится в Сирии" и "является эпицентром миграционного кризиса". "Окей, я понял, понял", - сказал Джонсон.