Քլինթոնը կշարունակի ընտրապայքարը
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնի շտաբում հայտարարել են, որ նա կշարունակի նախընտրական քարոզարշավն ապաքինվելուց անմիջապես հետո:
Մեկնաբանելով ընտրապայքարից Քլինթոնի հրաժարվելու մասին շշուկները՝ նրա օգնականները նշել են, որ Քլինթոնն արդեն ապաքինվում է և ամենայն հավանականությամբ քարոզարշավը կվերսկսի սեպտեմբերի 15-ին:
Նշենք, որ սեպտեմբերի 11-ին Նյու Յորքում 2001 թվականի ահաբեկչության զոհերի հիշատակի արարողության ժամանակ Քլինթոնն իրեն վատ է զգացել: Բժիշկները նրա մոտ թոքաբորբ են ախտորոշել:

Хиллари Клинтон продолжит предвыборную кампанию
В штабе кандидата в президенты США Хиллари Клинтон заявили, что она продолжит свою предвыборную кампанию сразу после того, как оправится от пневмонии, передает BBC.
Комментируя слухи о возможном отказе Клинтон от дальнейшего участия в президентской гонке, ее представители сказали, что она уже идет на поправку и планирует вернуться с больничного в четверг, 15 сентября.
В воскресенье, 11 сентября, на проходившей в центре Нью-Йорка траурной церемонии в память о жертвах терактов 2001 года Клинтон стало плохо: она покачнулась, после чего охрана и помощники увели ее в поджидавшую машину.