Մելանյա Թրամփը պատմել է ԱՄՆ իր ներգաղթի մանրամասները
ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփի կինը՝ Մելանյա Թրամփը, թվիթերյան իր էջում ներկայացրել է ԱՄՆ իր ներգաղթի մանրամասները, բայց դրա հետ կապված փաստաթղթեր չի հրապարակել, գրում է РИА Новости-ն:
Թրամփի հակառակորդները ենթադրում էին, որ ծնունդով սլովենացի Մելանյա Թրամփն ԱՄՆ-ում որպես ֆոտոմոդել է աշխատել 90-ական թվականներին՝ այդ ընթացքում ամերիկյան տարածքում գտնվելով զբոսաշրջային վիզայով, ինչն օրենքի խախտում է:
Մելանյա Թրամփն թվիթերյան իր էջում նամակ է հրապարակել փաստաբան Մայքլ Ուայլդսից, որում ասվում է, որ իրավաբանն ուսումնասիրել է Մելանյա Թրամփի ներգաղթի փաստաթղթերը: «Ներգաղթի հարցերով փաստաբանի նամակը պարզ հայտարարում է, որ ես 100%-ով ճիշտ կերպով անցել եմ իրավաբանական գործընթացը, երբ ԱՄՆ ժամանեցի»,- հայտարարել է Թրամփը:
Փաստաբանի խոսքերով՝ Մելանյա Թրամփն ԱՄՆ է ժամանել 1996թ. զբոսաշրջային վիզայով, հետո այն փոխարինել է աշխատանքային վիզայով, որը հետո 5 անգամ երկարաձգել է: 2001թ. Մելանյա Թրամփը ԱՄՆ-ում բնակության թույլտվություն է ստացել:

Меланья Трамп рассказала подробности о своей иммиграции в США
Супруга кандидата в президенты США от Республиканской партии Дональда Трампа Меланья сообщила подробности о своей иммиграции в Соединенные Штаты, но документов на этот счет не предоставила, пишет РИА Новости.
Она переехала в Штаты из Словении. Противники Трампа предполагали, что его жена в 90-е годы работала в США фотомоделью, находясь при этом на американской территории по туристической визе, что является нарушением закона.
Меланья Трамп распространила в своем микроблоге в Twitter письмо от адвоката Майкла Уайлдса, в котором говорится, что юрист рассмотрел иммиграционные документы жены миллиардера. "Письмо от иммиграционного адвоката ясно заявляет, что я на 100% правильным образом прошла юридический процесс, когда прибыла в США", - заявила Трамп.
По словам юриста, Меланья Трамп прибыла в США в 1996 году по туристической визе, затем сменила ее на рабочую визу, которую потом продлевала пять раз. В 2001 году Трамп получила "гринкарту" - вид на жительство в США.