Նախագահն այցելել է «Եռաբլուր» պանթեոն
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-րդ տարեդարձի առթիվ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Առաջինի հետ և Հանրապետության բարձրագույն ղեկավարության ուղեկցությամբ այսօր այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն՝ հարգանքի տուրք մատուցել իրենց կյանքը Հայրենիքի անկախության համար զոհաբերած հայորդիների հիշատակին:
- «Հայաստանի փոքրիկ երգիչները» հիացնում են եվրոպական հանդիսատեսին Երգչախումբը համերգներով հանդես է եկել եվրոպական 9 քաղաքներում, ունեցել է 9 համերգ՝ հանրահայտ Բեռլինի Ֆիլհարմոնիկ...
- Նույնիսկ ամենազարգացած երկրներում եզդի համայնքն այն հնարավորությունները չունի, ինչ որ ունի Հայաստանում (ԲԱՑԱՌԻԿ) Հայաստանում ստեղծվել են հայ-եզդիական այնպիսի հարաբերություններ, որ աշխարհի ոչ մի երկրում չկան:
- Հայաստանում առկա է գիտելիքի և տաղանդի ահռելի մեծ ներուժ. Քերոլայն Քոքս (ԲԱՑԱՌԻԿ) Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը թե՛ քաղաքականապես և թե՛ տնտեսապես պետք է ճանաչվի և հարգվի միջազգային հանրության...
- Զորահանդեսի ժամանակ ցուցադրված ողջ զինտեխնիկան պատկանում է ՀՀ զինված ուժերին. Արծրուն Հովհաննիսյան «Հայաստանի 2016թ․ զորահանդեսին և ընդհանրապես՝ այլ զորահանդեսներում ցուցադրված տեխնիկան պատկանում է Հայաստանի...
- Եվրամիությունը շնորհավորում է ՀՀ անկախության 25-ամյակը ԵՄ-ն ակնկալում է ապագայում ևս շարունակել սերտ համագրծակցությունը Հայաստանի հետ։

President Visited the Erablur Pantheon
On the occasion of the 25th anniversary of Armenia’s independence President Serzh Sargsyan accompanied by the President of the Republic of Nagorno Karabakh Bako Sahakian, His Holiness Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Garegin II , His Holiness Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I and the highest leadership of the Republic visited today the Erablur Pantheon and paid tribute to the memory of the sons of the Armenian nation who sacrificed their lives in the name of Fatherland.
- Caroline Cox: Nagorno Karabakh Republic Has To Be Part of Negotiation Process I hope Minsk Group will see the reality and will come up with just and fair recommendations. My position has always been based on two fundamental principles: first of all NKR has to be part of negotiations...
- EU Congratulates Armenia on 25th Independence Day The European Union has and will continue to support the development of strong democratic institutions.
- Two Stamps Dedicated to 25th Anniversary of Independence of Armenia The stamp with face value of 300 drams depicts ''25th anniversary''.
- Military Parade in Armenia (Photos) The military parade dedicated to the 25th anniversary of the Independence of Armenia has commenced.
- We Have Got Both our Right and Might Defend our Freedom: President Serzh Sargsyan was present at the Military Parade.