Ստեփանակերտում Գուրգեն Մարգարյանի ծննդյան օրվան նվիրված երթ է կազմակերպվել (տեսանյութ)
Հոկտեմբերի 26-ին Ստեփանակերտի Սուրբ Հակոբ եկեղեցուց մեկնարկեց հայ սպա Գուրգեն Մարգարյանի ծննդյան օրվան նվիրված երթը, հայտնում է Karabakh-Օpen info-ն:
Մի քանի հազար երիտասարդներ «Ոճրագործը պիտի պատժվի», «Գուրգեն Մարգարյանի համար արդարություն ենք ուզում», «Հանցագործին Հունգարիայի բանտ վերադարձրե′ք» և նմանատիպ ցուցապաստառներով երթի մասնակցիները քայլերթով հասան Ստեփանակերտի հուշահամալիր:
Երթի կազմակերպել էր «Կամք» ՀԿ-ն և «Արցախակերտում» նախաձեռնությունը՝ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարության աջակցությամբ:

March in Stepanakert on the Birthday of an Armenian Officer Gurgen Margaryan
On October 26 in St. Hakob church of Stepanakert (capital of Nagorno-Karabakh Republic) the march on the occasion of the birthday of an Armenian officer Gurgen Margaryan took place, Karabakh-Օpen info informs.
Thousands of young people with posters "The criminal should be punished" "We demand justice for Gurgen Margaryan" "Return the criminal back to prison in Hungary" and the like walked to the monument in Stepanakert.
The march was organized by NGO "Kamq" and "Artsakhkertum" initiative by the assistance of NKR Ministry of Culture and Youth Affairs.