Օբաման խոստացել է պատասխանել Պուտինին՝ ԱՄՆ-ի ընտրություններին միջամտելու համար
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգները միջոցներ կձեռնարկի Ռուսաստանի դեմ կապված ԱՄՆ-ի ընտրությունների գործընթացին միջամտելու հետ, փոխանցում է ԱՄՆ-ի Հանրային ռադիոն։
«Կարծում եմ, որ մենք անկասկած պետք է միջոցներ ձեռնարկենք, երբ այլ երկրի կառավարություն փորձում է ազդել մեր ընտրությունների օբյեկտիվության վրա, և մենք միջոցներ կձեռնարկենք», - ասել է Օբաման։ Նրա խոսքով՝ ԱՄՆ-ը կպատասխանի այն ժամանկ  և այն վայրում, որոնք կընտրի։
«Դրա մի մասը հնարավոր կլինի հրապարակայնացնել, մի մասը՝ ոչ։ Պարոն Պուտինը լավ տեղեկացված է, թե ինչ եմ զգում այս կապկացությամբ, քանի որ ուղիղ խոսել եմ նրա հետ այս թեմայով», - ընդգծել է Օբաման։

Обама: США ответят РФ за вмешательство в выборы
Президент США Барак Обама заявил во время интервью, что Вашингтон примет меры против России в связи с "вмешательством" в процесс выборов, сообщает Корреспондент со ссылкой на National Public Radio.
"Я считаю, что мы несомненно должны принимать меры, когда правительство любой чужой страны пытается повлиять на объективность наших выборов, и мы примем меры", − подчеркнул Обама. По его словам, США ответят "в то время и в том месте, которые выберут".
"Что-то из этого можно будет предать огласке, что-то − нет. Господин Путин хорошо осведомлен о моих чувствах по этому поводу, потому что я напрямую говорил с ним об этом", − отметил президент США.