Ուկրաինայում շուրջ 40 միջոցառում է անցկացվել՝ նվիրված Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
Ապրիլի 24-ին Ուկրաինայի տարբեր շրջաններում կազմակերպվել են ֆլեշմոբեր, դասախոսություններ, հիշատակի երեկոներ, փաստագրական ֆիլմերի ցուցադրություններ՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված։
Ընդհանուր առմամբ Ուկրաինայի շրջաններում ու մայրաքաղաք Կիևում ապրիլի 17-ից սկսած մոտ 40 թեմատիկ միջոցառում է կազմակերպվել Հայոց ցեղասպանության մասին, հաղորդում է AnalitikaUA.net-ը՝ վկայակոչելով Ուկրաինայի հայերի միության մամուլի ծառայությանը։
Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին պատարագներ են տեղի ունեցել Ուկրաինայի բոլոր հայկական եկեղեցիներում։
Ապրիլի 24-ին Ուկրաինայի հայերի միությունը նաև սոցիալական տեսանյութ է ներկայացրել՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 102-րդ տարելիցին, որը հեռարձակվել է ուկրաինական հեռուստաալիքներով։

В Украине провели 40 тематических мероприятий, посвященных Геноциду армян
В Украине было организовано около 40 тематических мероприятий, посвященных Геноциду армян. Об этом сообщает AnalitikaUA.net, со ссылкой на пресс-службу Союза армян Украины.
В Украине массовые мероприятия, посвященные 102-й годовщине Геноцида армян, начались 17 апреля высадкой деревьев на "Аллее Жизни", прошедшей по инициативе Союза армян Украины в Запорожской области и Армянской Апостольской Церкви.
Основные события происходили 24 апреля, в разных регионах были организованы флэш-мобы, лекции, вечера памяти, показы документальных фильмов, возложение цветов у хачкаров, посвященных Геноциду армян. В ряде армянских воскресных школ прошли тематические уроки.
Ходатайственные молитвы по жертвам Геноцида армян прошли во всех армянских церквях Украины. В Киеве служба состоялась у хачкара, посвященного невинным жертвам армянского и украинского народов.