Աշխարհի ամենահարուստ մարդիկ միլիարդավոր դոլարներ են կորցրել Թրամփի պատճառով. Bloomberg
Աշխարհի ամենահարուստ մարդիկ մեկ օրվա ընթացքում 35 միլիարդ դոլար են կորցրել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ կապված սկանդալների պատճառով, հաղորդում է Bloomberg գործակալությունը:
Գործակալության վարկածով աշխարհի ամենահարուստ մարդը՝ Բիլ Գեյթսը, մեկ օրում կորցրել է 1 միլիարդ դոլար, Amazon-ի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսը՝ 1.7 միլիարդ դոլար, իսկ Zara ապրանքանիշի սեփականատեր Ամանսիո Օրտեգան՝ 325 միլիոն:
Թրամփի հետ կապված քաղաքական սկանդալների պատճառով ամենաշատը տուժել է Facebook սոցցանցի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը. նա մեկ օրում կորցրել է 2 միլիարդ դոլար:
Նշվում է, որ ամերիկյան ֆոնդային ինդեքսները նվազել են Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի ղեկավար Ջեյմս Կոմիին պաշտոնից հեռացնելու և Մոսկվայի հետ Թրամփի կապերի հետաքննության մասին լուրերից հետո:

Самые богатые люди в мире за один день потеряли $35 млрд из-за Трампа
За один день самые богатые в мире люди потеряли $35 млрд из-за скандалов, связанных с президентом США Дональдом Трамп, пишет Корреспондент со ссылкой на Bloomberg.
Так, самый богатый человек по версии этого агенства – основатель компании Microsoft Билл Гейтс – потерял $1 млрд. Глава и основатель интернет-компании Amazon Джефф Безос потерял $1,7 млрд. А капиталы владельца компании Zara Амансио Ортега уменьшились на  $325.
Однако больше всего потерял основатель и глава социальной сети Facebook Марк Цукерберг – $2 млрд.
Агенство пишет, что после новостей об увольнении Трампом директора ФБР Джеймса Коми и расследовании о связях Дональда Трампа с Москвой фондовые площадки США серьезно упали, что и привело к таким финансовым последствиям.