Արցախի Իշխանաձոր համայնքում առկա է վերաբնակիչների թվի աճ
Արցախի Հանրապետության Իշխանաձոր համայնքի ղեկավար Արսեն Թեյլունցը նշել է, որ ԱՀ կառավարության և «Քաշաթաղ» բարեգործական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ Իշխանաձորում կառուցվում է ևս 11 առանձնատուն, որոնք տրվելու են բազմազավակ ընտանիքներին և վերաբնակիչներին, հայտնում է Artsakh Press-ը:
«Համայնքում  գործում  է  դպրոց, որտեղ  սովորում  է  մոտ  100  աշակերտ, որոնցից  60-ը՝  նախադպրոցական   խմբերում: Ի  դեպ,  մոտ  օրերս   սկսվելու  են   դպրոցի  վերանորոգման  աշխատանքները: Հուրախություն   բոլորիս՝  տարեցտարի ավելանում է դպրոց  հաճախողների  թիվը: Համայնքում ակնառու է վերաբնակիչների   թվի  աճը. նրանք  հիմնականում Լիբանանից, Սիրիայից և Հայաստանի  տարբեր մարզերից  եկածներն  են»,- նշել է Թեյլունցը:

Obvious Growth in the Number of Settlers in Ishkanadzor Community of Artsakh
The head of Ishkanadzor community of Artsakh Republic Arsen Teylunts noted that 11 houses for large families and settlers would be built in the community by the financial assistance of the Artsakh government and "Kashatagh" Charitable Foundation, Artsakhpress reports.
"There is a school in the community, where nearly 100 pupils study, of which 60 in the pre-school  groups. By the way, soon we will start school renovation works. Fortunately, year by year the number of pupil increases. There is obvious growth in the number of settlers in the community. They are mainly from Lebanon, Syria and from different regions of Armenia," Teylunts noted.