Թրամփը թմրանյութերի պատճառով 3 ամիս առանց աշխատավարձի կմնա
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը երրորդ եռամսյակի իր աշխատավարձը նվիրաբերել է օփիոիդային ճգնաժամի դեմ պայքարին։ Այս մասին հայտնել է առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Էրիկ Հագանը, փոխանցում է CNBS-ը։
«Մեր նախագահը գիտակցում է, որ օփիոիդային ճգնաժամը մեծ սպառնալիք է, և այս տոնական սուրբծննդյան շրջանում մենք բոլորս պետք է հետևենք նրա օրինակին և մտածենք, թե ինչ կարող ենք անել, որպեսզի պայքարենք ամերիկյան ընտանիքները կործանող խնդրի դեմ», - ասել է Հագանը։
ԱՄՆ նախագահի պաշտոնական աշխատավարձը կազմում է 400 հազար դոլար։ Այսպիսով՝ թմրանյութերի դեմ պայքարին Թրամփը նվիրաբերել է 100 հազար դոլար։

Trump will Stay 3 Months without Salary because of Drugs
US President Donald Trump donated his salary for the third quarter to fight the opioid crisis. This was announced by acting Health Minister Eric Hagan, lenta.ru reports.
"Our president understands that the opioid crisis is a huge threat, during this festive Christmas period we all should follow his example and think about what we can do to fight the problem that destroys American families," Hagan said.
The official salary of the American leader is 400 thousand dollars. Thus, Trump donated 100,000 to the fight against drugs.