Թրամփը թմրանյութերի պատճառով 3 ամիս առանց աշխատավարձի կմնա
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը երրորդ եռամսյակի իր աշխատավարձը նվիրաբերել է օփիոիդային ճգնաժամի դեմ պայքարին։ Այս մասին հայտնել է առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Էրիկ Հագանը, փոխանցում է CNBS-ը։
«Մեր նախագահը գիտակցում է, որ օփիոիդային ճգնաժամը մեծ սպառնալիք է, և այս տոնական սուրբծննդյան շրջանում մենք բոլորս պետք է հետևենք նրա օրինակին և մտածենք, թե ինչ կարող ենք անել, որպեսզի պայքարենք ամերիկյան ընտանիքները կործանող խնդրի դեմ», - ասել է Հագանը։
ԱՄՆ նախագահի պաշտոնական աշխատավարձը կազմում է 400 հազար դոլար։ Այսպիսով՝ թմրանյութերի դեմ պայքարին Թրամփը նվիրաբերել է 100 հազար դոլար։

Трамп останется три месяца без зарплаты из-за наркотиков
Президент США Дональд Трамп пожертвовал свою зарплату за третий квартал на борьбу с опиоидным кризисом. Об этом сообщил исполняющий обязанности министра здравоохранения Эрик Хаган, передает lenta.ru.
"Наш президент понимает, что опиоидный кризис это огромная угроза, в этот праздничный рождественский период мы все должны следовать его примеру и думать о том, что мы можем сделать, чтобы бороться с проблемой, которая разрушает американские семьи", - сказал Хаган.
Официальная зарплата американского лидера составляет 400 тысяч долларов. Таким образом, на борьбу с наркотиками Трамп пожертвовал 100 тысяч.