Շուշին «Հեղինակային երգեր»-ի ակումբ կունենա
ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության աջակցությամբ Շուշիում բացվել է «Հեղինակային երգեր»-ի ակումբ, հայտնում է Artsakhpress-ը:
«Հեղինակային երգեր»-ի ակումբի հիմնադիր և ղեկավար, երաժիշտ, կիթառահար, երգչուհի Ջուլիետա Առուստամյանն այս առիթով նշել է, որ իրենք, որպես առանձին խումբ, Արցախում հիմնադրվել են 2016 թվականի հուլիսի 1-ից, խմբում ընդգրկված է 12 հոգի:
«Մինչ ակումբ ունենալը՝ պարապմունքների հստակ տեղ չունեինք: Այժմ այդ հարցը լուծված է, և այդ առումով  խնդիրներ  չենք  ունենա: Անշուշտ, նաև  ակումբ հաճախողների թիվն է շատանալու»,- ավելացրել է Ջ. Առուստամյանը:
«Եթե մինչև ամառվա սկիզբ հասցնենք լիարժեք պարապել, կմասնակցենք «Հուսո առագաստ» հեղինակային երգի համահայկական փառատոնին: Ի դեպ, 2016 թվականին ակումբի սաներից Մարիամ  Անդրեասյանը մասնակցել փառատոնին  և լավագույն տասնյակում հայտնվել»,-հավելել է Ջ. Առուստամյանը:

Shushi Will Have A Club of Song Author
With the support of the Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism of Artsakh an author’s songs club was opened in Shushi.
In an interview with Artsakhpress the founder of the club, Julieta Arushanyan, said that as a group it was formed in 2016. The group has 12 members.
"Before founding the club we didn’t have a permanent place where we could meet. Now the problem is solved,’’ Julieta Arushanyan said.
"If we manage to properly prepare before summer, we will participate in the pan-Armenian festival of author’s songs — Sail of Hope,’" Julieta Arushanyan added.