Քաբուլում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով կան զոհեր
Առնվազն 4 մարդ է զոհվել, 6 մարդ վիրավորվել Քաբուլում պայթյունի հետևանքով: Այս մասին հայտնում է 1TV հեռուստաալիքը` վկայակոչելով երկրի Առողջապահության նախարարությունը, փոխանցում է NEWS.am-ը:
1TV- ի տվյալներով՝ պայթյունի որոտացել է մզկիթներից մեկի կողքին: Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ պայթյունի նպատակը Sada-i-Afghan տեղական լրատվական գործակալությունն էր:
1TV հեռուստաալիքը, վկայակոչելով Ներքին գործերի նախարարության ներկայացուցչին, հաղորդել է, որ պայթուցիկ սարքը, ամենայն հավանականությամբ, գործարկվել է ինքնասպան ահաբկչի կողմից:

При взрыве в Кабуле есть жертвы
По меньшей мере 4 человека погибли и 6 пострадали при взрыве в Кабуле, сообщает телеканал 1TV со ссылкой на минздрав, передает РИА Новости.
Ранее местные СМИ сообщили о взрыве в столице Афганистана Кабуле. По данным 1TV, взрыв прогремел в четверг рядом с одной из мечетей. Как сообщает агентство Пажвак со ссылкой на источник, целью взрыва было местное новостное агентство Sada-i-Afghan.
Телеканал 1TV со ссылкой на представителя МВД сообщает, что взрывное устройство скорее всего было приведено в действие террористом-смертником.