Գլենդելն ազգությամբ հայ լեյտենանտին խտրականության հայցով 550 հազար դոլար կվճարի
Գլենդելը Լյուդմիլա Աբրահամյանի կողմից քաղաքին ներկայացված դատական հայցի հիման վրա պարտավորվել է ոստիկանության նախկին լեյտենանտին վճարել 550 հազար դոլար: Աբրահամյանի մոտեցման համաձայն նա ռասայական և գենդերային խտրականության զոհ է դարձել, քանի որ չի ստացել կապիտանի պաշտոնը, չնայած նրան, որ լավագույն որակավորում ունեցող թեկնածուն էր, փոխանցում է News.am- ը:
Հայցում նշվում է, որ խտրականությունը թույլ է տրվել  նախկին ղեկավար Ռոբերտ Կաստրոյի կամքով:
Քաղաքի շահերը ներկայացնող փաստաբանի գլխավոր օգնական Էն Մաուրերը նշել է, որ կարգավորումը «քաղաքի կամ նրա աշխատակիցների կողմից որևէ խախտման ճանաչում չի նշանակում»:
«Քաղաքի դիրքորոշումը կայանում է նրանում, որ խտրականության մասին պնդումները անհիմն են», - ասել է նա:
Կարգավորման համաձայնագրի համաձայն՝ 550 000 դոլարի գումարը ներառում է աշխատավարձի վճարում, զգացմունքային խանգարումների կամ ֆիզիկական հիվանդության փոխհատուցումը, փաստաբանի ծախսեր: Աբրահամյանը նույնպես համաձայնել է հեռանալ վարչությունից:

Глендейл выплатит $550 000 бывшему лейтенанту-армянке по иску о дискриминации
Глендейл выплатит 550 000 долларов бывшему лейтенанту полиции в качестве урегулирования по иску, поданному против города Людмилой Абраамян. Она считает, что стала жертвой расовой дискриминации и дискриминации по половому признаку, так как  не получила должность капитана, несмотря на то, что она была лучшим квалифицированным кандидатом, передает News.am
В иске утверждалось, что дискриминация была допущена по воле тогдашнего начальника Роберта Кастро.
Энн Маурер, главный помощник  адвоката, представляющего интересы города, отметила, что урегулирование «не является признанием каких-либо нарушений со стороны города или его сотрудников». «Позиция города по-прежнему заключается в том, что утверждения о дискриминации необоснованны», - сказала она.
Согласно соглашению об урегулировании, сумма в размере 550 000 долларов включает себя выплату зарплаты, компенсацию за эмоциональные расстройства или физическую болезнь, расходы на адвоката. Абрамян также согласилась уйти из отдела.