Թրամփը երդմնակալության տարեդարձը տոնելու առթիվ խաղարկում է վիճակախաղի տոմսեր
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը չորեքշաբթի կազմակերպել է վիճակահանություն, որի մրցանակը կլինի երդմնակալության տարեդարձի ընթրիքին մասնակցությունը ԱՄՆ նախագահի հետ, հայտնում է NEWS.am-ը:
«Միացեք ինձ ընկերներիս և ընտանիքիս հետ ընթրիքին ի պատիվ իմ պատմական երդմնակալության տարեդարձի»,-գրել է նա իր կողմնակիցներին ուղղված SMS-ուղերձում։  Թրամփի կայքում պարզաբանվում է, որ երկու «հրաշալի ամերիկացի» կստանան հրավեր Ֆլորիդա նահանգի  Պալմ Բիչում տեղի ունենալիք երեկույթին, որտեղ է գտնվում Թրամփի սեփական պալատ-առանձնատունը։
Խաղարկությանը մասնակցելու համար անհրաժեշտ է նվիրաբերել գումար նախագահի քաղաքական գործունեությանը։ Նվազագույն նվիրաբերությունը  երեք դոլարն է։ ԱՄՆ քաղաքական գործիչներին նվիրաբերություն անել օրենքով  թույլատրվում է միայն ԱՄՆ քաղաքացիներին։

Trump Organizes a Lottery on the Anniversary of His Inauguration
The President of the United States Donald Trump organized a lottery, the prize for which will be participation in the dinner in honor of the anniversary of his inauguration, RIA Novosti reported.
"Join me for dinner with my friends and family in honor of the first anniversary of our historic inauguration," reads the SMS-mailing of trump for his supporters.
To participate in the lottery, you must donate to the political activities of the President. Minimum donation is three dollars, a maximum of 2.7 thousand dollars.