Թրամփը երդմնակալության տարեդարձը տոնելու առթիվ խաղարկում է վիճակախաղի տոմսեր
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը չորեքշաբթի կազմակերպել է վիճակահանություն, որի մրցանակը կլինի երդմնակալության տարեդարձի ընթրիքին մասնակցությունը ԱՄՆ նախագահի հետ, հայտնում է NEWS.am-ը:
«Միացեք ինձ ընկերներիս և ընտանիքիս հետ ընթրիքին ի պատիվ իմ պատմական երդմնակալության տարեդարձի»,-գրել է նա իր կողմնակիցներին ուղղված SMS-ուղերձում։  Թրամփի կայքում պարզաբանվում է, որ երկու «հրաշալի ամերիկացի» կստանան հրավեր Ֆլորիդա նահանգի  Պալմ Բիչում տեղի ունենալիք երեկույթին, որտեղ է գտնվում Թրամփի սեփական պալատ-առանձնատունը։
Խաղարկությանը մասնակցելու համար անհրաժեշտ է նվիրաբերել գումար նախագահի քաղաքական գործունեությանը։ Նվազագույն նվիրաբերությունը  երեք դոլարն է։ ԱՄՆ քաղաքական գործիչներին նվիրաբերություն անել օրենքով  թույլատրվում է միայն ԱՄՆ քաղաքացիներին։

Трамп разыгрывает в лотерею билеты на празднование годовщины инаугурации
Президент США Дональд Трамп устроил в среду лотерею, призом в которой будет участие в ужине с президентом США в честь годовщины его инаугурации, сообщает РИА Новости.
"Присоединяйтесь ко мне за ужином с моими друзьями и семьей в честь первой годовщины нашей исторической инаугурации",- написал Трамп в SMS-рассылке сторонникам. На сайте Трампа поясняется, что двое "замечательных американцев" получат приглашение на вечеринку в Палм-Бич, штат Флорида, где у Трампа есть собственная вилла-дворец.
Чтобы принять участие в лотерее, нужно пожертвовать деньги на политическую деятельность президента. Минимальное пожертвование составляет три доллара. Жертвовать средства политикам США по закону разрешается только американским гражданам.