Ռուսաստանն ու Վրաստանը համաձայնության են եկել Վերին Լարսի անցակետի արդիականացման հարցում
ՀՀ տրանսպորտի նախարար Վահան Մարտիրոսյանն ասել է, որ Հայաստանն ու Ռուսաստանը կապող հսկիչ-անցագրային կետը կարդիականացվի, փոխանցում է «Ռուսարմինֆոն»:
«Ռուսական և վրացական կողմերը համաձայնության են հասել Լարսում ճանապարհի ընդլայնման և հսկիչ-անցագրային կետի արդիականացման շուրջ: Շինարարությունը կսկսվի այս տարի: Մինչև տարեվերջ կավարտվի արդիականացումը, իսկ թունելի շինարարությունը ՝ ավելի ուշ», - հայտնել է տրանսպորտի նախարարը լրագրողների հետ զրույցում:
Պատասխանելով այլընտրանքային ճանապարհի հետ կապված՝ Վրաստանի վարչապետի հետ ունեցած քննարկումների վերաբերյալ լրագրողների հարցին՝  Մարտիրոսյանն ասել է, որ հարցը գտնվում է ուշադրության կենտրոնում, և Հայաստանը փորձում է գտնել այլընտրանքային ուղիներ, և այդպիսին է անվանել գործող լաստանավային երթուղին:

Россия и Грузия договорились о модернизации КПП Верхний Ларс
Министр транспорта Армении Ваан Мартиросян заявил, что в 2018 году связывающий Армению с Россией контрольно-пропускной пункт Верхний Ларс будет модернизирован, передает ''Русарминфо''.
''Российская и грузинская стороны договорились относительно расширения дороги в Ларсе и модернизации контрольно-пропускной пункта. Строительство начнется в этом году. До конца года будет завершена модернизация, а строительство туннеля – позже'', - сообщил министр транспорта в беседе с журналистами.
Отвечая на вопрос журналистов относительно обсуждения альтернативной дороги с премьер-министром Грузии во время его ереванского визита, Мартиросян сказал, что вопрос находится в центре внимания, и Армения работает в направлении нахождения альтернативных путей, и таковым назвал действующий паромный маршрут.