Լոս Անջելես. «Արդարության արշավ»՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 103-րդ տարելիցին
Լոս Անջելեսում ապրիլի 24-ին Հայոց ցեղասպանության 103-րդ տարելիցին նվիրված քայլերթ կանցկացվի «Արդարության արշավ» խորագրով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, քայլերթին մասնակցելու են հայկական երիտասարդական, մշակութային, քաղաքական, սոցիալական, եկեղեցական կազմակերպություններ:
Քայլերթը կմեկնարկի Pan Pacific այգուց, որտեղից մասնակիցները կշարժվեն դեպի Լոս Անջելեսում Թուրքիայի հյուպատոսություն, որտեղ Հայոց ցեղասպանության ճանաչման պահանջով հանրահավաք կանցկացվի:
«Մենք կոչ ենք անում հայ համայնքի բոլոր ներկայացուցիչներին մեզ միանալ, քանի որ մենք ոգեկոչում ենք Հայոց ցեղասպանության 103-րդ տարելիցը և շարունակում ենք ներկայացնել մեր հավաքական պահանջները հանուն մարդկության դեմ այս հանցագործության հարցում արդարության հասնելու», - ասված է քայլերթի մասին ազդարարող հայտարարության մեջ:

Лос-Анджелес: марш справедливости, посвященный 103-й годовщине Геноцида армян
24 апреля в Лос-Анджелесе пройдет посвященный 103-й годовщине Геноцида армян марш под названием "Кампания за справедливость". Как сообщает "Арменпресс", в марше примут участие представители армянских молодежных, культурных, политических, общественных и церковных организаций.
Шествие начнется в парке Pan Pacific, откуда участники пойдут в консульство Турции в Лос-Анджелесе, где состоится митинг за признание Геноцида армян.
"Мы призываем всех представителей армянской общины присоединиться к нам, потому что мы воздаем должное памяти жертв Геноцида армян и для достижения справедливости продолжаем представлять наши коллективные требования ради человечества против этого акта", - говорится в заявлении.