Վերագործարկվել են մայրաքաղաքի բոլոր շատրվանները (տեսանյութ)
Ձևավորված ավանդույթի համաձայն, որպես ապրիլյոթյան ևս մեկ ինքնատիպ նվեր մայրաքաղաքի կանանց ու աղջիկներին, Մայրության և գեղեցկության օրը վերագործարկվում են մայրաքաղաքի բոլոր շատրվանները, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքը
Հանրապետության հրապարակի ջրախոս կոթողների միացմանը ներկա են գտնվել բազմաթիվ երևանցիներ ու մայրաքաղաքի հյուրեր, ինչպես նաև Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանը:
Հանրապետության գլխավոր հրապարակում հավաքված կանանց ու աղջիկներին ևս մեկ անակնկալ էր սպասվում՝ ֆլեշմոբի միջոցով նրանց շնորհավորել են նաև փոքրիկ երևանցիները:
Շնորհակալություն հայտնելով քաղաքի առօրյան լիարժեք տոնի վերածելու Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությունների համար, մայրաքաղաքի բնակիչներն ու հյուրերը նշել են, որ ցուցաբերվող մշտական հոգատարության շնորհիվ 2800-ամյա մայրաքաղաք Երևանը միշտ երիտասարդ է մնում:

В Ереване вновь открыт сезон фонтанов (видео)
По традиции по случаю праздника Материнства и красоты, в столице открылся сезон фонтанов, сообщает Управление информации и по связям с общественностью мэрии Еревана.
На церемонии запуска фонтанов на площади Республики присутствовали многочисленные ереванцы, гости столицы, а также заместитель мэра Еревана Арам Сукиасян.
Собравшихся на площади Республики женщин и девушек ожидал еще один сюрприз-танцевальный флешмоб от маленьких ереванцев.
Выразив благодарность за организованный мэрией Еревана праздник, жители и гости столицы отметили, что благодаря проявленной постоянной заботе 2800-летний Ереван всегда остается молодым.