Այսուհետ Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկներին Արցախը կդիմավորի հենց Երևանի Զվարթնոց օդանավակայանում
Արցախի զբոսաշրջային ռեսուրսները ներկայացնող տեսահոլովակն արդեն մշտական հիմունքներով ցուցադրվում է Զվարթնոց միջազգային օդանավակայանում, հայտնում է Արցախի մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության Facebook-յան էջը ։
Արցախի մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության և Հայաստանի զբոսաշրջության պետական կոմիտեի միջև համագործակցության շրջանակում իրականացվող ծրագրի նպատակը Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկների մոտ Արցախի մասին իրազեկվածության մակարդակի բարձրացումն է։
Տեսահոլովակի ցուցադրության կազմակերպումն Արցախի զբոսաշրջային մարքեթինգային պլանի՝ Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացվող միջոցառումների մաս է կազմում։

Artsakh Will Welcome Tourists at Zvartnots International Airport
The video about Artsakh tourist destinations will permanently be shown at Zvartnots International Airport, official Facebook page of Artsakh Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism reports.
The project realized in the framework of the cooperation of Artsakh Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism and Armenia's State Committee of Tourism aims at raising the awareness of the tourists visiting Armenia about Artsakh.
The presentation of the video is a part of the events of Artsakh tourism marketing plan realized in the Republic of Armenia.