Հանձնարարվել է պատշաճ կազմակերպել ապրիլի 24-ին Ծիծեռնակաբերդ այցելողների տրանսպորտային սպասարկումը. քաղաքապետարան
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, քաղաքապետի առաջին տեղակալ Կամո Արեյանը զեկուցել է, որ ի կատարումն քաղաքապետի հանձնարարականի Հայոց ցեղասպանության հիշատակի օրվան ընդառաջ իրականացվել են աշխատանքներ՝ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի և հարակից տարածքի բարեկարգման ու սանմաքրման, ինչպես նաև կանաչ տարածքների խնամքի ապահովման ուղղությամբ: Զեկուցվել է նաև, որ տարածքի պահպանման նպատակով ոստիկանության հետ համատեղ կսահմանվի հատուկ հսկողություն:
Քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանն էլ զեկուցել է, որ ձեռնարկվել են անհրաժեշտ քայլեր՝ ապրիլի 24-ին, Հայոց ցեղասպանության հիշատակի օրվա, միջոցառումների պատշաճ կազմակերպման ուղղությամբ:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը պատասխանատուներին հանձնարարել է հսկողության տակ պահել ընթացիկ աշխատանքներն ու Ճանապարհային ոստիկանության հետ համագործակցված կազմակերպել և պատշաճ իրականացնել նաև ապրիլի 24-ին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելողների տրանսպորտային սպասարկումը:
ԱՅս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչություն:

Поручено должным образом организовать транспортное обслуживание посетителей мемориального комплекса Цицернакаберд
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания, которое вел мэр Тарон Маргарян, первый заместитель Камо Ареян доложил, что по поручению мэра столицы в преддверии 24 апреля-Дня памяти жертв Геноцида армян, на территории, прилегающей к мемориальному комплексу Цицернакаберд проведены работы по благоустройству, санитарной очистке и уходу за зелеными зонами. Было также доложено, что совместно с дорожной полицией будет установлен специальный контроль.
Заместитель мэра Арам Сукиасян доложил, что предприняты необходимые меры для должной организации мероприятий, приуроченных к 24 апреля-Дню памяти жертв Геноцида армян.
Мэр Тарон Маргарян поручил ответственным лицам держать под контролем текущие работы, а также должным образом организовать транспортное обслуживание посетителей мемориального комплекса Цицернакаберд.