Գերմանիան Սիրիային ևս մեկ միլիարդ եվրո մարդասիրական օգնություն կտրամադրի
Գերմանիան հավելյալ մեկ միլիարդ եվրո մարդասիրական օգնություն կհատկացնի Սիրիային: Այս մասին հայտարարել է Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարությունը, հայտնում է «Արմենպրես»-ը: «Մենք չենք կարող միայնակ թողնել Սիրիայի բնակիչներին»,- ասվում է նախարարության հաղորդագրության մեջ:
Տակավին ապրիլի 18-ին, ելույթ ունենալով Բունդեսթագում, նախարարը հայտնել Էր, որ ԳԴՀ-ի իշխանությունները մտադիր են ավելացնել Սիրիային ցուցաբերվող օգնության ծավալը: «Մենք մինչ այժմ տրամադրել ենք ավելի քան 2 մլրդ եվրո եւ պետք Է ավելին անենք»,-հայտարարել Է նա: Գերմանիան անցյալ տարի 720 մլն եվրո Է հատկացրել Սիրիային որպես հումանիտար օգնություն: 2012 թվականին հակամարտության սկսվելուց հետո ԳԴՀ-ն մերձավորարեւելյան այդ երկրին ընդհանուր առմամբ տրամադրել Է 2,2 մլրդ եվրո:

Германия выделит Сирии дополнительно €1 млрд в качестве гуманитарной помощи
Германия выделит дополнительно €1 млрд в качестве гуманитарной помощи Сирии. Об этом в среду сообщил МИД ФРГ, передает ТАСС.
"Мы не можем оставить жителей Сирии в одиночестве", - приводит ведомство слова министра иностранных дел Германии Хайко Мааса.
Еще 18 апреля, выступая в Бундестаге, министр сообщил, что власти ФРГ намерены увеличить объем помощи Сирии. "Мы до сих пор предоставили более €2 млрд и должны будем еще большего достигнуть", - заявил он.
Германия в прошлом году выделила €720 млн в качестве гуманитарной помощи Сирии. С начала конфликта в 2012 году ФРГ предоставила ближневосточной стране в общей сложности €2,2 млрд.