ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները կժամանեն Երևան
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հունիսի 13-ին կլինեն Հայաստանում: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը, հայտնում է «Արմենպրես»-ը: Նրա խոսքով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հանդիպումների վերաբերյալ ժամանակացույցն այժմ ճշգրտվում է: «Հանդիպումների բովանդակության վերաբերյալ կտեղեկացնենք լրացուցիչ»,-ասաց նա:
Անդրադառնալով Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցով համանախագահների կողմից նոր առաջարկություններին, Տիգրան Բալայանն ասաց, որ դեռևս նման տեղեկություններ չկան:
«Կան առաջարկություններ համանախագահների կողմից, որոնց հիմնական դրույթներն արձանագրված են հինգ հայտնի հայտարարություններում, որոնց հիմքը կազմում են միջազգային իրավունքի երեք սկզբունքները: Համանախագահների կողմից Երևանում ներկայացվելիք նոր մոտեցումների մասին ես այս պահին ոչինչ չեմ կարող հայտնել»,-ասաց Բալայանը:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят Ереван
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ 13 июня посетят Армению. Об этом в беседе с журналистами сказал пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян, передает ''Арменпресс''.  По словам Т.Балаяна, запланированы встречи с руководством республики, график встреч уточняется, о содержании встреч будет сообщено дополнительно.
По поводу нового содержания предложений по карабахскому урегулированию пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян сказал, что ему об этом ничего не известно.
''Есть предложения со стороны сопредседателей, основные положения которых закреплены в 5 известных заявлениях, на основе 3 международных принципов. На данный момент я ничего не могу сообщить о новых подходах по данному вопросу'',- сказал пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.