Արցախի Հանրապետության Նախագահը հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 14-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի ընթացքում քննարկվել են արցախա-ադրբեջանական սահմանի ներկա իրավիճակին, մեր կողմից ձեռնարկված միջոցներին ու իրականացվելիք աշխատանքներին և 2018թ. առաջին կիսամյակում Արցախի Հանրապետության ֆինանսատնտեսական ցուցանիշներին վերաբերող հարցեր:
Համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը և պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը:
Օրակարգային հարցերի քննարկումից և համապատասխան հանձնարարականներ տալուց հետո Նախագահ Սահակյանը հանդես է եկել նաև ելույթով, որտեղ կանգ է առել ներքին և արտաքին քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցերի վրա:

Президент Республики Арцах провел заседание Совета безопасности
14 августа президент Республики Арцах Бако Саакян провел заседание Совета безопасности, в ходе которого были обсуждены вопросы, касающиеся нынешней ситуации на арцахо-азербайджанской границе, предпринятым с нашей стороны мерам и планов на будущее, финансово-экономических показателей Республики Арцах в первой половине 2018 года.
С соответствующими докладами выступили министр обороны Левон Мнацаканян и госминистр Григорий Мартиросян.
После обсуждения вопросов повестки и дачи соответствующих поручений Президент Саакян выступил с речью, где остановился на вопросах внешней и внутренней политики.