Արցախի Հանրապետության Նախագահը հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 14-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի ընթացքում քննարկվել են արցախա-ադրբեջանական սահմանի ներկա իրավիճակին, մեր կողմից ձեռնարկված միջոցներին ու իրականացվելիք աշխատանքներին և 2018թ. առաջին կիսամյակում Արցախի Հանրապետության ֆինանսատնտեսական ցուցանիշներին վերաբերող հարցեր:
Համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը և պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը:
Օրակարգային հարցերի քննարկումից և համապատասխան հանձնարարականներ տալուց հետո Նախագահ Սահակյանը հանդես է եկել նաև ելույթով, որտեղ կանգ է առել ներքին և արտաքին քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցերի վրա:

Artsakh Republic Convoked the Meeting of the Security Council
On 14 August Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a meeting of the Security Council to discuss issues related to the current situation along the Artsakh-Azerbaijani border, measures undertaken and to be done on our side and the financial and economic indicators of the Artsakh Republic in the first half of the current year.
Defense minister Levon Mnatsakanyan and minister of state Grigori Martirosyan delivered corresponding reports.
After discussing the agenda issues and giving relevant instructions, President Sahakyan also delivered a speech on a number of issues related to domestic and foreign policy.