Անկարգություններ Եթովպիայում. կան տասնյակ զոհեր
Եթովպիայում մայրաքաղաք Ադիս-Աբեբայից ոչ հեռու օրոմոյի էթնիկ կենտրոնում անկարգություններ են տեղի ունեցել, որոնց ընթացքում զոհվել է առնվազն 23 մարդ, հայտնում է Reuters-ը:
Եթովպական պետական Fana Broadcasting գործակալությունն իր հերթին հաղորդում է, որ անկարգությունների պատճառով ձերբակալվել է մոտ 400 մարդ:
Հաղորդվում է, որ անկարգությունները տեղի են ունեցել շաբաթ` սեպտեմբերի 15-ին տեղի ունեցած զանգվածային ցույցերից հետո կապված` «Օրոմոյի ազատագրության ճակատ» ապստամբական շարժման առաջնորդների` երկիր վերադառնալու կապակցությամբ: Նշենք, որ շարժումը հանդես է գալիս Եթովպիայի ամենամեծ էթնիկ խմբի` օրոմոյի ինքնորոշման օգտին:

В Эфиопии во время беспорядков погибли десятки людей
В Эфиопии неподалеку от столицы страны Аддис-Абебы произошли беспорядки в этническом центре оромо, во время которых погибли минимум 23 человека, сообщает Корреспондент.
Беспорядки произошли после массовых демонстраций в субботу, которые проходили по случаю возвращения в страну лидеров повстанческого движения Фронт освобождения оромо, которое выступает за самоопределение оромо – самой крупной этнической группы страны.
Государственное агентство Fana Broadcasting сообщило, что полицией за насилие было задержано около 400 человек, 200 из которых потом были арестованы.