Թրամփը հայտնել է, թե որն է ԱՄՆ պատմության ընթացքում գործված վատագույն սխալը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Ջորջ Բուշի ղեկավարությամբ ամերիկան զորքերը Մերձավոր Արևելք մտցնելը Միացյալ Նահանգների իշխանության երբևէ գործած «վատագույն սխալն է»։ Այս մասին Թրամփը հայտարարել է Hill.TV․-ի հետ հարցազրույցում։
«Մեր երկրի պատմության ընթացքում վատագույն սխալը Բուշի նախաձեռնությամբ Մերձավոր Արևելքում ռազմական ներկայությունն է», - ասել է Թրամփը։
Նրա խոսքով՝ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման ևս սխալվել է, երբ որոշում է կայացրել զորքերը Մերձավոր Արևելքից դուրս բերել։ Սակայն Թրամփն ընդգծել է, որ «այնտեղը հայտնվելն ամենամեծ սխալն էր»։

Трамп назвал "худшую ошибку" за всю историю США
Президент США Дональд Трамп заявил, что введение американских войск на Ближний Восток под руководством Джорджа Буша стало "худшей ошибкой", которую совершали власти Соединенных Штатов. Об этом, как передает gazeta.ru, он заявил в интервью Hill.TV.
"Самая худшая ошибка, сделанная в истории нашей страны, это [военное] присутствие на Ближнем Востоке, инициированное президентом Бушем", - сказал Трамп.
При это, по его словам, предыдущий президент США Барак Обама также ошибся, когда принял решение вывести войска с Ближнего Востока. Однако Трамп подчеркнул, что "появится там" было "самой большой" ошибкой.
Американский лидер объяснил свое мнение тем, что данное решение стоило США $7 трлн и "миллионы" жизней.