Գլենդելի հայկական ռեստորաններից մեկի մոտ կրակոցներ են հնչել. 1 անձ սպանվել է, ևս 1-ը՝ վիրավորվել
Գլենդելի «Արարատ» հայկական ռեստորանում անհայտ անձը կրակոցներ է արձակել, ինչի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, մեկ անձ էլ վիրավորվել, հայտնում է ktla.com-ը:
Ոստիկանությունը հարցաքննում է միջադեպին ականատես եղած բազմաթիվ մարդկանց, ովքեր հավաքված են եղել ռեստորանի մոտ տոնակատարության համար:
«Հետևաբար, մեզ ծանր աշխատանք է սպասվում, քանի որ մենք պետք է զրուցենք նրանցից յուրաքանչյուրի հետ»,- ասել է ոստիկանության սերժանտ Դեն Սաթլզը: Հաղորդվում է, որ կրակոցներ արձակած անձը մոխրագույն մեքենայով փախուստի է դիմել: Այլ տվյալներ նրա մասին չկան:

1 Dead, 1 Injured as Gunman Opens Fire in Glendale Armenian Restaurant
One man died and another was wounded when a gunman opened fire outside a banquet hall in Glendale Saturday night, police said. The shooter remains at large, ktla.com reports.
The investigation is focusing on interviewing the many people who were gathered at the banquet hall for celebrations.
"There are a lot of people there, at least 100 people that are there right now. So we've got a lot of work ahead of us because we need to talk to every single one of them," Suttles said.
Authorities said the restaurant near the shooting is Ararat, described on its Yelp page as a restaurant that serves Armenian and Middle Eastern food.