Թրամփը բացատրել է, թե ինչու իրեն «չեն սիրում»
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ իրեն մյուս երկրներում չեն սիրում, քանի որ ինքը «նրանց ստիպում է վճարել»: «Կեղծ լրատվամիջոցները պատմում են, թե աշխարհի երկրներում, ներառյալ Եվրամիությունում, աջակցության իմ վերջին վարկանիշները ցածր են եղել: Իհարկե դրանք ցածր են, որովհետև 50 տարվա ընթացքում առաջին անգամ ես նրանց հարկադրում եմ բարձր գին վճարել Ամերիկայի հետ բիզնես վարելու համար: Ինչու՞ ես պետք Է դուր գամ նրանց»,- իր Twitter-ում գրել է Թրամփը՝ հավելելով, որ, այնուամենայնիվ, «նրանք իրեն դուր են գալիս»:
Pew Research Center հետազոտական կենտրոնի կողմից աշխարհի 25 երկրներում իրականացված հարցման համաձայն՝ Թրամփին վստահում են հարցվածների ընդամենը 27 տոկոսը՝ ավելի քիչ քան Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին (30 տոկոս), Չինաստանի ղեկավար Սի Ցինփինին (34 տոկոս) և Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելին, ով գլխավորել է վարկանիշը 52 տոկոսով:

Трамп объяснил, почему его "не любят"
Дональд Трамп заявил, что его не любят в других странах, потому что он "заставляет их платить". Об этом, как передает РИА Новости, американский лидер написал в Twitter.
"Фейковые СМИ рассказывают, что мои последние рейтинги поддержки в странах, включая Европейский союз, оказались низкими. Конечно, они низкие, потому что впервые за 50 лет я заставляю их платить высокую цену за ведение бизнеса с Америкой. Почему я им должен нравиться?" — отметил президент США, добавив, что тем не менее "они ему нравятся".
По данным опроса, проведенного исследовательским центром Pew Research Center в 25 странах, Трампу доверяют всего 27 процентов опрошенных — меньше, чем президенту России Владимиру Путину (30 процентов), председателю КНР Си Цзиньпину (34 процента) и канцлеру Германии Ангеле Меркель, ставшей лидером рейтинга с 52 процентами.