Բակո Սահակյանն ընդունել է Բելգիայի խորհրդարանի պատվիրակությանը՝ Ժան Ժակ Ֆլաուի գլխավորությամբ
Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 30-ին ընդունել է Բելգիայի խորհրդարանի պատվիրակությանը՝ Ժան Ժակ Ֆլաուի գլխավորությամբ:
Քննարկվել են Բելգիա-Արցախ հարաբերություններին առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ Բելգիայի հետ հարաբերությունները զարգանում են բավականին դինամիկ, հատկապես՝ միջխորհրդարանական հարթությունում՝ ընդգծելով դրա կարևորությունը և պահանջվածությունը Արցախի համար:
Արծարծվել են նաև Արցախի ներքին ու արտաքին քաղաքականության և տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, արտգործնախարար Մասիս Մայիլյանը, ՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի հանձնախմբի ղեկավար Գասպար Կարապետյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Делегация парламента Бельгии находится в Арцахе
Президент Республики Арцах Бако Саакян 30 октября принял делегацию парламента Бельгии во главе с Жан-Жаком Флау.
Были обсуждены различные вопросы, касающиеся отношений Бельгия - Арцах.
Президент с удовлетворением отметил, что отношения с Бельгией развиваются достаточно динамично, в особенности на межпарламентском уровне, подчеркнув их важность и востребованность для Арцаха.
Также был затронут ряд вопросов, касающихся внутренней и внешней политики Арцаха и региональных процессов.
Во встрече приняли участие вице-спикер Национального Собрания Республики Арцах Ваграм Балаян, министр иностранных дел Масис Маилян, руководитель европейской комиссии Ай дата Гаспар Карапетян, другие должностные лица.