Բակո Սահակյանն ընդունել է Բելգիայի խորհրդարանի պատվիրակությանը՝ Ժան Ժակ Ֆլաուի գլխավորությամբ
Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 30-ին ընդունել է Բելգիայի խորհրդարանի պատվիրակությանը՝ Ժան Ժակ Ֆլաուի գլխավորությամբ:
Քննարկվել են Բելգիա-Արցախ հարաբերություններին առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ Բելգիայի հետ հարաբերությունները զարգանում են բավականին դինամիկ, հատկապես՝ միջխորհրդարանական հարթությունում՝ ընդգծելով դրա կարևորությունը և պահանջվածությունը Արցախի համար:
Արծարծվել են նաև Արցախի ներքին ու արտաքին քաղաքականության և տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, արտգործնախարար Մասիս Մայիլյանը, ՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի հանձնախմբի ղեկավար Գասպար Կարապետյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 30 October President Bako Sahakyan received the delegation of the Belgian Federal Parliament at the head of Jean-Jacques Flahaux.
Diverse issues on the Belgium-Artsakh relations were on the discussion agenda.
The President commended the dynamic development of relations with Belgium, especially in terms of inter-parliamentary relations, noting its significance and relevance for Artsakh.
The meeting also addressed a range of issues related to Artsakh domestic and foreign policy as well as regional developments.
Artsakh Republic National Assembly deputy chairman Vahram Balayan, foreign minister Masis Mayilyan, head of the European Armenian Federation for Justice and Democracy head Kaspar Karapetyan and other officials took part at the meeting.