Բակո Սահակյանը հետևել է ՊԲ կենտրոնական ենթակայության մի շարք զորամասերի ներգրավմամբ մարտավարական զորավարժությունների ընթացքին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 10-ին պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանի և այլ պաշտոնյաների հետ միասին դիտել է ՊԲ կենտրոնական ենթակայության մի շարք զորամասերի ներգրավմամբ մարտավարական զորավարժությունները:
Նախագահն ընդգծել է, որ բանակաշինությունը, զինված ուժերի մարտունակության շարունակական բարձրացումը եղել են ու կմնան պետության կարևորագույն խնդիրներից, ևհետևողական աշխատանքներն այս ուղղությամբ շարունակվելու են:
Նույն օրը երկրի ղեկավարն այցելել է Մարտակերտի շրջանի Մեծ շեն գյուղ, հանդիպել համայնքի բնակիչների հետ և քննարկել գյուղում առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղիները:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարիմինների ղեկավարներին` քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:

President of Artsakh Observes Process of Tactical Maneuvers Involving Troops of Defense Army's Central Military Region
On 10 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan together with defense minister Levon Mnatsakanyan and other officials observed tactical maneuvers involving troops of the Defense Army's central military region.
The President noted that army building and consistent enhancement of the armed forces' operational capacity had always been and would remain among the most crucial tasks of the state and the corresponding work on a consistent basis would be continued in this direction.
On the same day the Head of the State visited the Mets Shen village of the Martakert region, met with the residents and talked on site over the existing problems and ways of solving them.
President Sahakyan gave appropriate instructions to the heads of concerned structures for proper realization of the set tasks.