Բակո Սահակյանը հետևել է ՊԲ կենտրոնական ենթակայության մի շարք զորամասերի ներգրավմամբ մարտավարական զորավարժությունների ընթացքին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 10-ին պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանի և այլ պաշտոնյաների հետ միասին դիտել է ՊԲ կենտրոնական ենթակայության մի շարք զորամասերի ներգրավմամբ մարտավարական զորավարժությունները:
Նախագահն ընդգծել է, որ բանակաշինությունը, զինված ուժերի մարտունակության շարունակական բարձրացումը եղել են ու կմնան պետության կարևորագույն խնդիրներից, ևհետևողական աշխատանքներն այս ուղղությամբ շարունակվելու են:
Նույն օրը երկրի ղեկավարն այցելել է Մարտակերտի շրջանի Մեծ շեն գյուղ, հանդիպել համայնքի բնակիչների հետ և քննարկել գյուղում առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղիները:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարիմինների ղեկավարներին` քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:

Президент Арцаха наблюдал за ходом тактических военных учений
10 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян вместе с министром обороны Левоном Мнацаканяном и другими должностными лицами наблюдал за ходом тактических военных учений с участием ряда воинских частей центрального подчинения Армии обороны.
Президент подчеркнул, что армейское строительство, последовательное повышение боеспособности вооруженных сил были и будут важными задачами государства, и работы в этом направлении продолжатся.
В тот же день глава государства посетил село Мец шен Мартакертского района, встретился с населением общины, обсудил существующие в селе проблемы и пути их решения.
Президент Саакян дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.