Նոյմբերի 13-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել վերջերս ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների՝ տարածաշրջան կատարած այցի արդյունքներին։
Կողմերը քննարկել են Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը։ Այս համատեքստում ԱԳ նախարարը վերստին նշել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի մոնիտորինգային հնարավորությունների ընդլայնման և շփման գծում միջադեպերի հետաքննության մեխանիզմների ներդրման վերաբերյալ պայմանավորվածությունների իրականացման անհրաժեշտությունը։
Անդրադարձ է կատարվել նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից անցկացվող դիտարկումների վերաբերյալ մի շարք հարցերի։

On November 13, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk.
During the meeting, results of the recent visit of the OSCE Minsk Group Co-Chairs to the region were touched upon.
The sides discussed the current situation on the Line of Contact between the armed forces of Artsakh and Azerbaijan. In this context, the Foreign Minister reiterated the need to implement the agreements on the expansion of the monitoring capacities of the Office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office and establishment of mechanisms for investigating incidents on the Line of Contact.
The sides also touched upon a range of issues related to the monitoring conducted by the Office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.