Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Ավստրիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Պապիկյանին
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Ավստրիայի Հանրապետությունում ՀՀ նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Պապիկյանին։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Արցախի միջազգային կապերի ընդլայնման հնարավորությունների և հեռանկարների շուրջ։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև միջազգային կազմակերպությունների, մասնավորապես՝ ԵԱՀԿ շրջանակներում համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում առկա իրավիճակին։ Կարևորվել են կարգավորման գործընթացում դինամիկայի պահպանումը, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետության մասնակցությամբ բանակցությունների եռակողմ ձևաչափի վերականգնման անհրաժեշտությունը։

Глава МИД Арцаха принял Армена Папикяна
Министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Масис Маилян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Армения в Австрийской Республике Армена Папикяна.
Стороны обменялись мнениями относительно перспектив и возможностей расширения международных связей Арцаха.
На встрече был обсужден широкий круг вопросов, касающихся сотрудничества в рамках международных организаций, в частности, ОБСЕ.
Стороны коснулись нынешней ситуации в процессе мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта. Была подчеркнута важность сохранения динамики в процессе урегулирования, а также необходимость восстановления трехстороннего формата переговоров с участием Республики Арцах.