Հայաստանը Մինսկի համար եղել ու շարունակում է մնալ հուսալի գործընկեր. Լուկաշենկո
Բելառուսում Հայաստանի դեսպան Արմեն Ղևոնդյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին:
Ինչպես հայտնում է «Ինտերֆաքս»` հավատարմագրերի հանձնման արարողության ժամանակ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտնել է, որ Հայաստանը Մինսկի համար եղել ու շարունակում է մնալ հուսալի գործընկեր:
«Հայաստանը Մինսկի համար եղել ու շարունակում է մնալ հուսալի գործընկեր, որի հետ մեզ կապում է բազմակողմանի համագործակցությունը, այդ թվում՝ հիմնական միություններում՝ Եվրասիական տնտեսական միությունում ու ՀԱՊԿ-ում»,- հայտարարել Լուկաշենկոն` հավատարմագրերի հանձնման արարողության ժամանակ:
Բելառուսի նախագահը հավելել է, որ Մինսկը մտադիր է ընդլայնել հայ-բելառուսական հարաբերությունների առևտրատնտեսական բաղադրիչը, ինչպես նաև պատրաստակամ է մասնակցել հայ եղբայրներին ու ընկերներին հետաքրքրող ցանկացած նախագծի, այդ թվում` ՀՀ տարածքում:

Армения была и остается для Минска надежным партнером: Лукашенко
Президент Беларуси Александр Лукашенко принял в Минске верительные грамоты послов десяти государств, в том числе Армении – Армена Гевондяна, передает РУСАРМИНФО.
Принимая новоназначенного армянского посла, Лукашенко коснулся темы двусторонних отношений Армении и Белоруссии.
"Мы нацелены на расширение торгово-экономической составляющей белорусско-армянских отношений и готовы участвовать в любых проектах, в том числе на территории Армении, которые заинтересуют армянских наших друзей и братьев", - цитирует Лукашенко издание "Беларусь сегодня".
Александр Лукашенко также отметил, что Армения "была и остается" для Белоруссии надежным партнером, с которым она взаимодействует в Евразийском экономическом союзе и Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ).